Cardano’nun Yeni Cüzdanı Güven Verdi

0

Cardano kurucusu Charles Hoskinson’ın bilim ve mühendislik firması Input-Output (IOHK) Icarus projesinin Kudelski Security adında bir güvenlik şirketi tarafından denetlendiğini duyurdu.

Icarus Cardano için geliştirilen çok uzun süre yükleme gerektirmeyen ve küçük boyutlu cüzdan projesi. Bu cüzdanın kodunu denetimden geçiren şirket bağımsız ve daha önceden IOHK ile birlikte çalıştı. IOHK dışarıdan bir şirketin kodu incelemesinin daha uygun olacağına karar verdi çünkü iç denetlemeler bazı önemli noktaları ıskalayabilir. 3. bir tarafın kodu incelemesi sayesinde kullanıcılara kusursuz bir deneyim yaşatılması hedefleniyor.

Diğer yandan Cardano organizasyonu Icarus açık kodlu geliştirilen bir proje olduğundan referans alınacak kod olarak tanımladı. Icarus geliştiricilere ekosisteme katkı sağlamaları için araçlar da sunacak. Böylece önümüzdeki zamanda alternatif birçok proje ortaya çıkacak.

Cardano’daki gelişmelere rağmen ADA piyasada pek iyi durumda değil. ADA daha çok piyasayla uyum içinde hareket etti ve büyük düşüşlerden etkilendi. Haberimizi hazırladığımız sırada ADA 0,076 dolardan işlem görüyor ve 22,6 milyon dolar işlem hacmine sahip.

Hoskinson ile yapılan son söyleşide Hoskinson ICO süresince toplanan fonun Cardano’nun başarısına büyük katkıda bulunduğunu ifade etti. EOS ve Tezos gibi projeler Cardano’dan çok daha fazla fon toplamasına rağmen merkezsiz bir yapı oluşturma konusunda başarılı olamadılar. Hoskinson ek olarak lider iki kripto para BTC ve ETH’nin bugün toplanan fonlara kıyasla yoktan var edildiğini ancak bu kripto paraların çok başarılı olduğunu dile getirdi.


Kaynak: Ambcrypto

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?