Koronavirüs Karşısında Ripple Ne Yapmayı Planlıyor?

0

Coronavirüs salgını ilk başta Çin içerisinde ortaya çıksa da, şu sıralar Çin’e olan etkileri durma noktasına geldi ve asıl darbeyi ABD ile Avrupa piyasaları aldı. ABD borsalarında yıllardır görülmeyen düşüş, kripto para yatırımlarının da darbe almasına yol açtı. Panik yapan kurumsal yatırımcıların satışları kripto para birimlerinde yarıdan çok düşüş getirdi.

Değeri yarı yarıya eriyen kripto para birimlerinden birisi de Ripple (XRP) oldu. Ripple’ın birim fiyatı bundan haftalar önce 0,30 dolar seviyelerinde iken, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,14 dolara kadar indi. Ripple CEO’su ise yaşanan durum ve Coronavirüs tedbirleri hakkında açıklamada bulundu.

Ripple CEO’sunun Açıklamaları İlgi Çekmedi

Garlinghouse 3 tweet’ten oluşan açıklamasında ilk olarak Ripple çalışanlarının bundan sonra uzaktan çalışacağını belirtti. Sağlığın her şeyden önemli olduğunu belirten CEO, buna ek olarak sınır ötesi ödemeler konusunda duraksama olmayacağını ve bu ödemelerin şu an hiç olmadığı kadar önemli olduğunu belirtti. CEO şu sıralar ekonominin belirsiz bir durumda ve çalkantılı sularda olduğunun da altını çizdi. Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Buna rağmen CEO’nun XRP’nin gidişatı veya yaşadığı düşüş hakkında açıklama yapmamış olması, Ripple topluluğunun tepki göstermesine yol açtı. Ripple son haftalarda adeta durma noktasına geldi ve hiçbir yeni ortaklık duyurusu yapılmıyor. Fiyat sert bir şekilde düşse de yarı merkezi bir yapıya sahip olan Ripple’ın fiyatı yükseltmek için hiçbir adım atmaması tepki toplamaya devam ediyor.

CEO bundan kısa süre önce Ripple hakkında iddialı bir açıklamada bulunmuş olsa da bu yönde hiçbir adım atmıyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?