Justin Sun Açıkladı: Tron Baskınının Perde Arkasında Ne Var?

0

Bugün Tron’un Pekin’deki ofisinin polis tarafından basıldığıyla ilgili bir video Twitter’da paylaşıldı ve haber gündeme bomba gibi düştü.

CoinSpice kurucusu Hayden Otto Twitter üzerinden paylaştığı videoya, “Polis Pekin’deki #Tron ofislerine baskın düzenliyor? Ayrıca, Tron’un bir dolandırıcılık olduğunu söyleyen çok sayıda öfkeli insan var.” yorumunu da ekledi.
Olayın “Wave Field Super Community” adlı toplulukla ilgili olduğu, topluluğun Tron ile bağlantısının olduğu ve topluluk geçtiğimiz hafta birden ortadan kaybolmadan önce yatırımcılardan 30 milyon dolar topladığı ifade ediliyordu.

Tron’un Resmi Açıklamaları

Tron CEO’su Justin Sun olayın hemen ardından Twitter’dan açıklama yaptı ve konuyla ilgili polisle beraber çalıştıklarını ifade etti.

Tron topluluğu konuyla ilgili Medium üzerinden de resmi bir açıklama paylaştı. Resmi açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

8 Temmuzda bir grup insan, Tron’un Çin’deki ortağı olan Raybo teknolojinin Pekin araştırma ve geliştirme merkez ofisine girmeye çalıştı. İnternette dolaşan videolar ve fotoğraflar polislerin bu insanları dışarı çıkarıp olayı kontrol altına aldıkları zamana ait.

Bununla beraber Tron’un resmi açıklamasında ofise girmeye çalışan insanlarla kurulan iletişim sonrasında Tron’un Çince isim benzerliği sebebiyle zan altında kaldığı belirtildi. Mağdurların “Wave Field Super Community” tarafından TRON, BitTorrent ve uTorrent adına yapılan yatırımlardan yüksek oranda getiri elde edileceği söylenerek dolandırıldığı öğrenildi.

Tron yetkilileri mağdurlar için duydukları üzüntüleri dile getirmenin yanı sıra kontrollerinde olmayan bir olay sebebiyle gerçekleşebilecek şiddet olaylarını kınadıklarını da ifade etti.

Tron topluluğu daha önce de defalarca yaptığı gibi bir kez daha dolandırıcılıklar ve ponzi şemaları konusunda yatırımcıları bir kez daha uyardı.

Son olarak Tron topluluğu, Wave Field Super Community’yi ilk kez duyduktan sonra Tron’un Çin’deki ortağı Raybo teknolojinin firma ile irtibata geçtiğini ve Tron ismini kullanmaktan vazgeçmelerini söylediğini ifade ediyor. Ayrıca Raybo teknolojinin konuyu güvenlik güçlerine bildirdiği ve şu anda da polislerle beraber çalıştığı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?