Google, Vitalik Buterin’e İş Teklifinde Bulundu Mu?

0

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in attığı bir tweet’e göre, Google Buterin’e iş teklifinde bulundu.

Buterin’in tweet’le birlikte paylaştığı ekran görüntüsünün bir kısmında e-posta adresi ve profil fotoğrafı görünür durumda. Buterin’in aldığı kısa mail “Umarım işlerin yolundadır ve hafta sonun keyifli geçiyordur. Google şimdi veya geleceğin için bir anlam ifade ediyor.” cümlelerinden ibaret. Özellikle ikinci cümledeki ’emrivaki’ ton oldukça dikkat çekici ve bir o kadar alışılmışın dışında.

Buterin Google’ın teklifini nasıl yanıtlaması gerektiğini açtığı anketle takipçilerine sordu. Ankete 2 bin kişi katıldı ve  katılımcıların yaklaşık %40’ı Buterin’in Ethereum’u bırakıp Google’da çalışmaya başlaması yönünde oy kullandı. Birkaç saat sonra Ethereum kurucusu attığı tweet’leri sildi.

Buterin’in Ethereum adına başardığı onca şeyden sonra Ethereum’dan ayrılması tabii ki mümkün görünmüyor. Buterin Ethereum’un yüzü haline geldi ve bu ikilinin artık birbirinden ayrılamayacağını söyleyebiliriz. Diğer yandan Ethereum kurucusunun şakacı kimliğini göz önünde bulundurursak, tweet’lerin düzmece olma ihtimali de yüksek.

Vitalik Buterin son günlerini oldukça yoğun geçiriyor. Bir süredir Ethereum geliştiricileri Casper ve sharding üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Ayrıca Buterin uluslararası birçok organizasyona katılarak Blockchain ve kripto paralar hakkında konuşma yapıyor.

Öte yandan Google mart ayında bütün kripto para ve ICO reklamlarını yasaklayacağını duyurmuştu. Ancak aynı ay içerisinde Google’ın kendi Blockchain projesi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Belki de Google’ın dağıtık sistemler üzerinde çalışan ve tanınmış bir yüze gerçekten ihtiyacı vardır.  Aynı zamanda Google’ın Ripple, LedgerX ve Veem projelerine yatırım yaptığı biliniyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?