G.Kore’nin En Büyük 2. Bankası Kripto Cüzdanı Geliştiriyor

0

Blockchain geleneksel finansal sistemle artık iyice iç içe geçse de Bitcoin’i ve kripto paraları pek çok geleneksel aktör, aslında korktuğu için küçümsüyor. Bunun yanı sıra dünya genelinde birçok ülke Bitcoin’i ve kripto paraları yapılandırmak için çeşitli çalışmalar yürütüyor. Bitcoin bazı ülkelerde legal statüye sahipken muhtelif ülkeler Bitcoin ve kripto paralara yönelik önemli adımlar atıyor. Bu ülkelerden en yenisi bir kripto para cenneti olarak bilinen Güney Kore..

Ülkeden kripto para camiasına bayram sevinci yaşatacak bir haber geldi. Güney Kore’nin en büyük ikinci bankası olarak bilinen Shinhan Bank, Cuma günü yayınladığı açıklamada müşterilerinin dijital varlıklarını güven içinde saklayabilecekleri kripto para cüzdanları geliştirme aşamasında olduklarını ilan etti.

Peki bankanın bu kararı almasında neler etkili oldu?
Güney Koreli Bithumb kripto para borsasına kayıtlı 30 bin kullanıcının kişisel verileri Haziran ayı içerisinde çalındı. Bu ay içerisinde ise borsanın sunucuları çöktü. Bankanın sözcüsü yeni hizmetin harici hizmetlerden çok daha güvenli olacağına vurgu yaptı. Bankanın yeni geliştireceği kriptolu sistemde ücretsiz para yatırılabilecek, ancak para çekim işlemleri ücretlendirilecek. Açıklamanın bununla ilgili kısmına göz atalım.

“Bu, bankamızın kullanıcılar için geliştirdiği sanal kasaların (hesapların) kullanılacağı Blockchain altyapılı bir hizmet. Para yatırmanın ücretsiz olacağı, para çekerken ise işlem ücretinin alınacağı bu sistem üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Bankanın açıklamasının da eklenmesiyle son zamanlarda kripto paraların kurumsal olarak benimsendiği göze çarpıyor. Chicago Ticaret Borsası CME’nin Bitcoin vadeli işlemler hamlesi ve yeni kurulan Bitcoin yatırım fonlarının sayısından yaşanan artıştan sonra ülkeden gelen haber kripto camiasını daha da sevindirdi.

Kaynak: Cointelegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?