Ethereum Yatırımcılarının Yüzü Gülüyor :)

0

Ethereum akıllı sözleşme (komut dosyası) işlevselliğine sahip, açık kaynak kodlu, halka açık, blok tabanlı, dağıtılmış bilgi işlem platformudur.  Ethereum, 2013 yılının sonlarında bir şifreleme araştırmacısı ve programcısı olan Vitalik Buterin tarafından önerildi. Geliştirme, Temmuz-Ağustos 2014 sırasında çevrimiçi bir crowdsale tarafından finanse edildi. Sistem 30 Temmuz 2015’te yayına alındı. Daha fazla bilgi için Ethereum Nedir ve Tarihi başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bitcoin fiyatlarının sekiz bin doların üzerinde seyrettiği bu günlerde, Ethereum fiyatları da tavan yaptı. Ethereum blockchain’inin fiyatını temsil eden dijital token Ether’in (ETH) değeri, oldukça güçlü ve yatırımcısını mutlu eden bir rekor kırdı. Ethereum birkaç yıl önceki piyasaya çıkış tarihinden itibaren %5000 oranında değer kazandı.


Yalnızca 24 saatlik bir zaman diliminde ETH/USD fiyatı ciddi bir artış ile 461 dolar seviyesine ulaştı. Tedavüldeki bütün Ether’lerin toplam piyasa değeri, haberin yazıldığı zamanda alınan coinmarketcap verilerine göre 40 milyar dolar civarına yükseldi. Bitcoin’in piyasa değerinin ise 137 milyar dolar civarında olduğu görünüyor. Bu piyasa değerlerinden yola çıkarak, kripto para piyasalarındaki en kıymetli ikinci kripto para olan Ethereum için yeni bir çığır açıldığı sonucuna varabiliriz.

Bu gelişmelerin ardından, havalarda süzülmekte olan Ether fiyatlarına yönelik akıllara “niçin” sorusunun gelmesi oldukça normal. Kripto para kullanıcıları arasında dolaşmaya başlayan bir çizelge, bu sorunun cevabı hakkında bir fikir verebilir. Çizelge kripto paralarla yapılan toplam işlem miktarı ile Ethereum işlemlerini karşılaştırıyor. Sonuç ise bir hayli ilgi çekici: Çizelgenin işaret ettiği tarihte Ethereum’da gerçekleşen 544.552 işlem, tüm kripto para işlemlerinin %52,5’ine karşılık geliyor. Bu durum, kullanıcılar arasında gerçekleşen Ether ile ilgili işlemlerin ve Ether’e olan talebin yükselişte olduğuna açıkça işaret ediyor.

Kaynak: Ethereumworldnews.com

 

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?