ETF Kabul Edilirse Kripto Paraların Değeri 1 Trilyon Dolara Çıkabilir Mi?

0

Kripto para piyasasında bütün dikkatler SEC’in ETF kararına yöneldi. Bazı kripto para yatırımcıları ETF’lerin kabulüyle piyasanın toplamda 1 trilyon dolar değere ulaşabileceğini düşünüyor.

Bitcoin bol inişli çıkışlı bir yıl geçiriyor. Winklevoss kardeşlerin ETF başvurusunun kabulüyle başlaması beklenen boğa piyasası SEC’in olumsuz kararıyla yerini ayı piyasasına bıraktı ve Bitcoin haberimizin hazırlandığı sıralarda 6.351 dolardan işlem görüyor.

SEC herkesin beklediği ETF başvurusuna yönelik kararını eylül sonunda açıklayacak. Bazı yatırımcılara göre ETF piyasaları uçuşa geçirebilir. Bu yatırımcılardan biri de Karim Heiden.

Heiden bunun için birkaç adımın gerektiğine inanıyor:

Trilyon dolarlık piyasa değeri için bir şablon var. Ancak bunun temelinde tarihsel olaylar değil gelecekte yaşanacak olaylar yatıyor.

Olayın aslı şu: ETF’in kabul edilmesi bir boğa için kırmızı bir kıyafete benziyor – pun’ımı bağışlayın. Peki neden? Çünkü ETF onayı otomatik olarak fiyatın roket takacağı anlamına geliyor. Bu kulağa alenen basitleştirilmiş geliyor.

Zaman faktörü

Heiden’a göre birçok erteleme ve gecikmeye rağmen ETF’in onaylanması neredeyse kesin.

Bu (ETF onayı), 12 ila 18 ay arasında sürebilecek bir sonraki boğa piyasasını başlatacak bir kıvılcım. BTC fiyatını 58 bin dolara, toplam piyasa değerini 1 trilyon dolara çıkaracak.

Kısa vadeli ayı tahminlerine rağmen Heiden umudunu koruyor ve ayı piyasalarının yeni fırsatlar doğurduğunu savunuyor.

Aslına bakarsanız şimdi yaşanan durgunluk bunun habercisi gibi, zira ‘yeni paranın’ düşük fiyattan piyasaya gireceğini düşünüyoruz. Esas soru şu: Ne kadar düşük fiyattan?

1 trilyon dolarlık piyasa şimdilik yatırımcılar için hayalden ibaret. Ancak olasılıklar üzerinde konuşmadan önce ETF’in SEC’ten onay alması şart. İşte o zaman daha sağlam tahminler yapılabilir.


Kaynak: bitcoinist.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?