Dünyanın En Büyük İkinci Borsası OKEx Malta’ya Taşınacak Mı?

0

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın ardından OKEx’de Akdeniz’de küçük bir ada ülkesi olan Malta’ya taşınma planları yapıyor.

Perşembe günü yapılan açıklamada, işlem hacmine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası OKEx şirketin gelecekte daha da büyümesi için Malta’da ofis açacaklarını duyurdu. Malta’nın dijital varlık yasaları sektördeki şirketlerin ve hükümetin Blockchain ve kripto para birimlerinin teşviki ve geliştirilmesi için ortak çalışmalar yapmasının temelini oluşturuyor. OKEx’in Risk Yönetimi ve Hükümet İlişkileri Sorumlusu Tim Byun, “Malta’nın kripto para birimlerine olan güvenilir yaklaşımı saha sağlıklı bir ekosistemin inşa edilmesine yardımcı olacaktır” dedi.

Gelecek hedeflerimiz ortak değerler taşıdığı için Malta Hükümeti ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz. En büyük arzumuz yatırımcıların korunması. Kara para aklamayla mücadele edip, Blockchain ekosistemine sürekli katkıda bulunmamız gerektiğinin bilincindeyiz.

Geçtiğimiz yıllarda kripto paralara oldukça dostça yaklaşan fakat son zamanlarda özellikle karşı oldukça sert bir tutum içerisinde olan Hong Kong, OKEx, Binance gibi dünyanın önemli kripto para borsalarına şu anda ev sahipliği yapıyor.

Diğer bir yandan finansal teknolojilere yönelik pozitif yaklaşımıyla Malta, aktif olarak büyük kripto para firmalarını ülkesine çekmeye devam ediyor. Hükümet yetkilileri Blockchain dostu düzenlemelerle Malta’yı “Blockchain Adası” haline getirmeyi hedeflediklerini ifade ettiler.

Geçtiğimiz ay bu çabaların bir meyvesi olarak Binance CEO’su Zhao şirketini, Hong Kong’dan Japonya yerine Malta’ya taşıyacaklarını duymuştu.


Kaynak: CCN.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?