“Dünya Nüfusunun Yaklaşık %99’u Gelecekte Sizden Daha Fazla Bitcoin’e Sahip Olamayacak”

0

Bitcoinsperperson’ın verilerine göre 7,5 milyar insanın yaşadığı dünyada şu anda kişi başına sadece 0.00230898 Bitcoin düşüyor.

Bitcoin’in gerçekten bir değer saklama aracı olarak değerlendirilip değerlendirilemeyeceği her zaman çok konuşuldu. Ancak çoğu insanın göremediği belki de görmek istemediği bir nokta var. Bitcoin eşi benzeri olmayan bir dijital maden ve insanlığın sahip olabileceği Bitcoin sayısı 21 milyondan bile daha az. Kabaca bir hesapla Bitcoin’in 2140 yılından sonra daha üretilemeyeceği iddia ediliyor. Elbette bu varsayım günümüz teknolojisi baz alınarak yürütülmüş.

Araştırma şirketi Chainalysis’ın geçtiğimiz yıl yaptığı bir araştırmaya göre toplamda sadece ve sadece 21 milyon adet üretilebilecek olan Bitcoin’in 3,8 milyonu çoktan geri döndürülemeyecek bir şekilde kayboldu bile. Bunun anlamı şu: Eğer 0.28 ya da daha fazla Bitcoin’iniz varsa dünyanın geri kalanından daha şanlısınız.  Kayıp Bitcoin’ler göz önünde bulundurulursa bu durum sizin gelecekte, dünyadaki toplam Bitcoin arzının en az %1’lik kısmına sahip olacağınız anlamına gelecek.  Kayıp Bitcoin’leri hesaba katmadığımız taktirde bu oran doğrudan %1,65’e yükselecek. Bu iddianın sahibi ise dünyanın en büyük teknoloji devlerinden Google’ın eski Ürün Direktörü Steve Lee.

Eğer 0.28 Bitcoin’e sahipseniz ve onları saklıyorsanız dünya nüfüsunun %1’inden fazlasının sizden daha fazla Bitcoin’e sahip olamayacağına emin olabilirsiniz. Bugün yapacağınız 1.830 dolarlık mütevazi bir yatırım sizi gelecekte Bitcoin dünyasında %1’ler kulübüne sokabilir.

Popüler sosyal medya platformu Twitter’da 200 bin takipçisi olan @Whalepanda adlı bir kullanıcı ise Bitcoin ağındaki madencilik ödülü nedeniyle üretilebilecek toplam Bitcoin’in 21 milyon değil yaklaşık 20.999.817 olduğunu iddia etti.


Kaynak: Cryptodaily.co.uk

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?