Coinshares CSO’su Meltem Demirörs piyasadaki kırmızı tabloyu değerlendirdi.

0

Kripto paralar Bitcoin Cash’teki hard fork’la birlikte dalışa geçti ve gündem aniden hareketlendi. Coinshares CSO’su Meltem Demirörs katıldığı CNBC yayınında durum değerlendirmesi yaptı. Demirörs Bitcoin Cash hard fork’uyla ilgili FUD’ın (korku, belirsizlik, endişe) kripto para piyasasındaki düşüşleri tetiklediğini belirtti.

Muhtemelen (sebep) risk algısının değişmesiyle masadan parasının bir kısmını çeken bazı kurumlar ve fonlar. Ne zaman bir fork olsa her şey tuhaf bir şekilde işlem görmeye başlar ve insanlar riski azaltmaya bakar.

Demirörs’ün sözlerinden diğer satır başları şu şekilde:

Bitcoin güçlü kalan bir varlık. Şu anda piyasanın %50’sinden fazlasına hakim. Bana sorarsanız Bitcoin harici tüm paralar likidite krizinin ortasında. %75, hatta bazı durumlarda %95 oranında kayıplar görüyoruz. Piyasadaki paraların %80’inden fazlası haftalık işlem hacminde 10 milyon doları geçemedi.

Dot com patlamasında ilk 6 yılda kurulan şirketler hayatta kaldı, bu bana kripto oyununda ilk giren avantajını hatırlatıyor, bu yüzden 10. yılını kutlayan Bitcoin’in zaman içinde gayet iyi bir performans çizdiğini görüyoruz.

Projelerin parasının bitmeye başladığı bir noktadayız. Çalışanlarını işten çıkarmaları gerekecek. Masraflardan kısmaları gerekecek. Konsolidasyona şahit olacağız ve bu paraların bazıları kaçınılmaz olarak sıfırı görecek.

Haberimizin hazırlandığı sırada BTC 5.624 dolardan işlem görüyor. XRP ve XLM gibi bazı kripto paraların ise ufak bir toparlanma yaptığı görülüyor. 2.lik koltuğunda oturmaya devam eden XRP %2,71 yükselişle 0,48 dolardan işlem görüyor. XLM ise %3,56’lık yükselişle 0,24 dolardan işlem görüyor.


Kaynak: dailyhodl.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?