Bitcoin Cash Ağında Sular Durulmuyor

0

Kripto para piyasası yılın en düşük seviyelerine gerilerken oldukça önemli ve tartışmalı bir hard fork’a sahne olan Bitcoin Cash (BCH) gündemden düşmüyor. İki farklı geliştirici grubunun Bitcoin Cash ağı üzerindeki kavgası tüm hızıyla sürerken Bitcoin ağındaki hash gücünün BCH ağına sağlanması konusu tartışmaları alevlendiriyor.

Bitcoin Cash ağındaki önde gelen geliştirici gruplar Bitcoin ABC ve Bitcoin Cash SV olarak biliniyor. Fork öncesinde fikir ayrılığına düşen bu iki grup bir türlü anlaşamayınca Bitcoin Cash’in bölünmesi söz konusu oldu. 15 Kasım Perşembe günü gerçekleşen hard fork’un ardından iki farklı BCH sürümü oluştu.

Bitcoin ABC haberin hazırlandığı andaki verilere göre mevcut node’ların çoğunluğunu kazarken Bitcoin SV mücadeleye devam sinyalleri veriyor. Bitcoin SV’nin destekçilerinden, son zamanların en çok tartışılan ismi Craig Wright 15 Kasım Perşembe günü paylaştığı bir gönderide ilgi çekici ifadelere yer verdi. Karşı grubun destekçilerinden Roger Ver’i hedef alan Wright şunları söyledi:

Lütfen unutmayın, müşterileri aldatmanın cezası alınan meblağın misli fazlasına karşılık geliyor.

Lütfen – Bitcoin.com’dan başlayarak buna bir son verelim.

Sizin hash gücünüzü yasa dışı bir şekilde yönlendirirlerse onlara bir ders vermenize yardımcı olacağız.

Craig Wright geçmişte yaptığı paylaşımlarda ise BTC madencilerini hedef alarak çeşitli tehditler savurmuştu. Bu madencilerin BCH kazmaya başlamaları durumunda BTC satacaklarını ve Bitcoin piyasasının çökeceğini ileri süren Wright’ın son düşüşlere neden olma ihtimali konuşuluyor. Wright 14 Kasım 2018 tarihli bu gönderisinde Bitcoin’in bin dolara düşebileceğini iddia etmişti.


Kaynak: Ethereumworldnews

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?