Chiliz (CHZ) Sonunda Sessizliği Bozdu: Yeni Ortaklık Duyuruldu!

0

Türkiye’de inanılmaz bir yatırımcı kitlesine sahip olan Chiliz (CHZ), bir süredir yaşadığı düşüşe dur dedi. CHZ fiyatı 0,90 dolar seviyelerinden 0,45 dolar seviyelerine kadar gerilemesi ile panik yaratsa da ekibin yeni ortaklığı kesinlikle fiyatı hareketlendirmeye yetti.

CHZ ve Rakuten Ortaklığı Duyuruldu

Chiliz, dünyanın en büyük alışveriş platformlarından Rakuten ile ortaklık imzalandığını duyurdu. Daha önce Barcelona gibi ekiplere sponsor olması ile de bilinen Rakuten, bu ortaklık sayesinde kullanıcıların topladıkları puanlar karşılığında taraftar tokeni alabilmesini sağlayacak.

İspanya, Almanya ve İngiltere içerisindeki Rakuten kullanıcıları, direkt olarak destekledikleri takımın taraftar tokenini puanlar üzerinden alabilecek. Bu bağlamda Paris Saint-Germain, Juventus, Atletico de Madrid, AS Roma, AC Milan, FC Barcelona ve Galatasaray SK gibi birçok ekibin taraftar tokeni, puanlar üzerinden satın alınabilecek.

Kullanıcılar istemeleri durumunda taraftar tokeni ve Chiliz ekosistemine hızlı bir giriş yapabilecek. Rakuten bu kapsamda işlemlerin daha sorunsuz ilerlemesi için de Chiliz’in blockchain ağında ağ düğümü işletecek ve iki ekip beraber çalışacak. Amazon’dan sonra dünyanın en büyük alışveriş platformlarından birisi konumundaki Rakuten’in ortaklığı da fiyata yükseliş getirdi.

CHZ fiyatı basın saati itibarıyla 24 saatte %13 yükseldi ve an itibarıyla 0,55 dolardan işlem görüyor. CHZ’nin toplam piyasa değeri ise 3 milyar doların üzerine çıktı ve yeni ortaklıklar ekosistemi desteklemeye devam ediyor. CHZ fiyatının 0,50 dolar altına düşmesinden sonra gelen bu ortaklık ise bir süre eleştirileri susturmaya yetebilir.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?