“BTC 2018 Sonunda 25 Bin Doları Görecek”

0

Fundstrat Global Advisors ortak kurucusu Tom Lee geçtiğimiz günlerde CNBC yayınına katıldı. Tom Lee BTC’nin 8 ay içinde 25 bin dolara çıkacağı yönünde tahminini yineledi.

Geleneksel finansın kalesi Wall Street’ten olmasına rağmen Tom Lee tam bir Bitcoin tutkunu. Lee düzenli aralıklarla analizler ve fiyat tahminleri yapıyor. CNBC’de yayınlanan Futures Now programına telefonla bağlanan Lee şirket olarak daha önceki 25 bin tahminlerinden emin olduklarını yineledi.

“Risk-ödül melezi olarak gördüğümüz Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 25 bin doları göreceğinden eminiz.”

Öte yandan Lee Mart ayında ilginç bir haberle gündeme gelmişti. BTC/USD değeri son ayların en düşük seviyelerindeyken Lee geliştirdiği ‘Bitcoin Sefalet Endeksi’ni piyasaya duyurdu. “Yatırımlar için ipucu aracı” olarak tanımlanan endeks Lee’nin açıklamasına göre toplu halde Bitcoin alımı yapmak için en doğru zamanı gösteriyor.

Lee’nin yayına katıldığı günden bir gün sonra Bitcoin müthiş bir yükselişle 6800 dolardan kısa sürede 8000 dolara çıktı. Bitcoin yoluna emin adımlarla ilerlerken piyasadan yapılan yorumlar da fiyatın uzun vadede büyük bir sıçrama yapacağına işaret ediyor. Bu hafta bir başka yatırım kurdu Tim Draper kendi üniversitesinde katıldığı etkinlikte konuştu. Bitcoin’i çok daha büyük bir geleceğin beklediğini düşünen Draper’ın 2022 sonuna kadar fiyat tahmini 250 bin dolar.

Tom Lee ilk defa Ocak ayında Bitcoin için 25 bin dolar yıl sonu tahmininde bulunmuştu. Tom Lee’nin 2022 sonu tahmini ise 125 bin dolar. Her şeyin kısa süre içinde değişebildiği, dalgalı oluşuyla ün yapmış Bitcoin için uzun vadede tüm bu tahminlerin tutup tutmayacağını kestirmek zor. Ancak yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte BTC ve Altcoin’lerde büyük fiyat hareketlerinin yaşanması muhtemel.


Kaynak: Cointelegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?