Blockchain Piyasası 2024’te Ne Durumda Olacak?

0

Esticast Research and Consulting şirketi Blockchain için ileriye yönelik tahminler yaptı.

Esticast Research and Consulting’in derlediği verilere göre küresel Blockchain piyasasının değeri 2024’e kadar 10 milyar dolara çıkabilir.

Blockchain’ler dünyada her geçen gün daha fazla kullanılıyor. Avrupa, Asya ve Amerika’dan büyük ve küçük birçok şirket müşterilerine daha iyi bir hizmet sunmak ve masraflarını azaltmak için Blockchain kullanıyor. Bu trend devam ederse Blockchain sektörünün değeri 2024’e kadar 10 milyar dolara çıkabilir. Esticast Research and Consulting verileri Blockchain teknolojisi için “durmak yok, yola devam” sonucunu gösteriyor.

Sayısal veriler

Blockchain piyasasının 2016’da 26,1 milyon dolar değerine sahip olduğu hatırlatılan raporda önümüzdeki 5 yıl için yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR) tahmini %60,8. Halka açık Blockchain sektörünün kat kat büyüyeceği tahmininin yanı sıra özel sektörün %50’nin üzerinde payla piyasayı domine edeceği savunuluyor.

2016’da %10’luk küresel paya sahip IBM Blockchain sektöründe bayraktarlık yapmaya devam edecek gibi duruyor. Accenture Plc., Intel Corporation, Deloitte ve Microsoft Corporation diğer önemli şirketler olarak öne çıkarılıyor.

Ek olarak raporda Blockchain teknolojisinin en fazla kullanılacağı sektörlerin bankacılık, finansal hizmetler ve sigortacılık olacağı belirtiliyor. 2016’da %75’lik paya sahip bu sektörler 2024’te hakimiyetini sürdürecek.

Ödeme işlemleri işleyiciliğine artan talep bu sektörlere de momentum kazandıracak. Medya ve eğlence sektörü içinse %64,9’luk CAGR tahmini yapılıyor. Zira Blockchain’le aracılar ortadan kalkıyor ve içerik dağıtımı daha iyi bir şekilde yapılıyor.


Kaynak: blokt.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?