Ripple %60 Artışla Ethereum Piyasa Değerini Geçti – Bu Neyin İşareti?

0

Ripple’ı takip edenler son günlerde yaşanan büyük artışı da yakından takip ediyorlar. 0.24 USD’lerden başlayan fiyat geçtiğimiz 2-3 gün içerisinde 0.64 USD’ye kadar çıkmış durumda. Yazının hazırlandığı saat itibariyle ise 0.62 USD’den işlem yapılıyor.

Son günlerde Ripple’ın bankalarla olan anlaşmalarının daha da belirginleşmesi XRP’yi güçlendirmeye devam ediyor. Ripple’dan yapılan açıklamalarda genellikle Bankalar öne çıkarken, Ripple ağının 40 ülke ve 6 kıtada faaliyet gösterecek olması da XRP’nin yukarı ivmeye geçmesini sağlamış görünüyor. Ayrıca Ripple tarafından düzenlenen Swell konferansı 1-3 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Coinmarketcap’den alınan son verilere göre Ripple piyasa değeri bakımından 2. sırada bulunan Ethereum’u geçti. Son yükselişle birlikte 24.8 milyar dolar piyasa değerine yükselen XRP, çok uzun süredir 20 milyar dolar üstü seviye ile ikinciliğini koruyan Ethereum’u geride bıraktı. Son zamanlarda çalkantılı bir dönem geçiren ETH ise geçtiğimiz haftalarda en büyük düşüşlerinden birini yaşamıştı. Toplam kripto para piyasa değeri ise 225 milyar dolar civarında seyrediyor.

 

Geçtiğimiz son 3-4 yıl boyunca her sonbaharda büyük yükselişlere şahit olduk. Geçtiğimiz yıl Ekim’in ilk haftası 5000 dolar seviyelerinde olan BTC, yılı 3 katından daha fazla bir değerle bitirmişti. Bu dönem bunu yaşayacak mıyız? Büyük ihtimalle evet, yine benzer yükseliş dalgaları bizi bekliyor olacaktır. Belki de belenen yeni yükseliş dalgasını Ripple tetikleyebilir..

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?