Blockchain CEO’su Peter Smith Bitcoin Hakkında Konuştu!

0

Blockchain şirketinin CEO’su Peter Smith, Bloomberg’le röportajında kripto para sektörünün mevcut durumuna yönelik değerlendirmelerde bulundu ve kurumsal yatırımcıların sektöre ilgisine dikkat çekti.

Yaşanan fiyat hareketlerinin “uzun vadede bir şeylerin başlangıcına” işaret edip etmediğinin sorulması üzerine Smith:

Geçtiğimiz yıllarda ciddi anlamda ani yükseliş ve inişlerden sonra piyasanın yavaş bir konsolidasyon sürecine girdiğini düşünüyorum. Bence şu sıralar piyasada bu yavaş konsolidasyonlardan bir diğerini görüyoruz ve önümüzdeki çeyrekte ılımlı veya pozitif bir fiyat konsolidasyonu görmemiz muhtemel.

Bir diğer deyişle Smith, BTC’nin önümüzdeki aylarda kademe kademe artış yaşayacağını belirterek sektörde volatilitenin düşeceğini ima etti. Buna sebep olarak sektörde yapılan geliştirmelerden sonra düzenleme alanında atılan adımları gösterdi.

Kurumsal yatırımcıların ilgisi

Blockchain CEO’su röportajın devamında perakende ilgisinin ve yatırımlarının azaldığını ve kurumsal yatırımcıların sektöre ilgisinin arttığını kaydetti.

Smith geleneksel piyasalardaki müşterilere yönelik yeni hizmet ve platformlar sayesinde kurumsal ilginin daha da artacağını düşünüyor. Buna rağmen kurumsal yatırımcıların etkisinin daha uzun süreçte (2019 ortasına doğru) görüleceğini öne sürüyor.

Bitcoin şahlandı, altcoin’ler izledi

Smith’in de röportajda değindiği gibi kurumlar yapacakları yatırımlarda çoğunlukla Bitcoin’e öncelik veriyor. Bu da Bitcoin’e ve Ethereum gibi bir altcoin’e yatırılan para arasında bir dengesizlik doğuruyor. Smith:

Kripto para piyasasına ilk girdikleri zaman kurumlar genellikle ilk olarak Bitcoin satın alıyor. Dolayısıyla önümüzdeki 6 aylık süreçte Bitcoin’in diğer büyük kripto paralara kıyasla daha iyi bir performans göstermesini bekliyorum.

Yazımızın hazırlandığı sırada Bitcoin günlük bazda %6,39 artışla 8.180 dolardan işlem görüyor. BTC’nin piyasa hakimiyeti ise %47,1 ile pik yaptı. Bu, Aralık 2017’den beri gördüğümüz en yüksek değer.


Kaynak: newsbtc.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?