Samsung’dan Harika Bir Kripto Para Hamlesi

0

Teknoloji devi Samsung bazı mağazalarında kripto para ödemesi kabul edeceğini duyurdu. Ödemeler CoPay platformu aracılığıyla yapılacak.

Samsung’un 20 Temmuz tarihinde yaptığı açıklamada, Samsung Litvanya şubesinde faaliyetlere başlanacağı duyuruldu. İlk olarak kullanıcılar 3 farklı Baltık bölgesinde hizmetten faydalanabilecek.

Kripto para kabul edecek Samsung mağazaları Estonya’da Tallinn, Letonya’da Riga, Litvanya’da Vilnius ve Kaunas şehirlerinde yer alıyor. Kripto para kabul edecek mağaza sayısının artırılması bekleniyor, ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Geçerli olacak kripto paraların arasında BTC, DASH, ETH, LTC, XEM ve XRP bulunuyor.

CoPay yetkilileri Samsung’un son hamlesi hakkında şu açıklamayı yaptı:

İş alanlarının dijitalleştirilmesi trendi giderek hız kazanıyor. Tüketicilere kripto para karşılığı mal ve hizmet satışı yaygınlaşıyor. Samsung gibi küresel bir şirketin kripto para kabul etmesi talebin arttığını gösteriyor.

CoPay’in dijital ödemeler alanında tecrübesi bulunuyor, Portekiz’de dijital para birimlerinin kurumsal seviyede ödemelerde kullanılmasına aracılık ettiği biliniyor.

Samsung daha önce kripto paralara yönelik büyük adımlar atmıştı. Bu yüzden şirketin son hamlesi öngörülebilirdi. Samsung yıllık raporlarında şirket kazancını artırmak adına madencilik yapan çipleri kullandığını belirtti. Aynı zamanda kripto para madenciliğinde kullanılan çiplere talebin giderek arttığı ifade edildi. Samsung 2018’in ilk çeyreğinde yaptığı çip satışlarından elde ettiği gelirler sayesinde akıllı telefon pazarında kaybettiği payı dengeledi.

Samsung daha önce Blockchain teknolojisini kullanmak için araştırmalarda bulunuyordu. Araştırmaların ardından ikmal hattını izlemek ve kayıt altına almak için Blockchain teknolojisini kullanmaya başladı. Şirketin açıklamalarına göre milyarlarca dolar değerindeki gönderiler Blockchain sayesinde takip ediliyor ve Blockchain teknolojisi gönderim maliyetlerini %20 oranında azalttı.


Kaynak: Cryptovest

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?