BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes’in İddia Ettikleri Dün Gerçekleşti

0

Kaldıraçlı kripto para işlem platformu BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, Ağustos ayında bildirdiğimiz gibi Ether’in ‘çift haneli bir shitcoin’ olduğunu söylemiş, dijital paranın 100 dolar seviyesinin altına gerileyeceğini öne sürmüştü.

Hayes’in öngördüğü gibi Ether, dün 100 doların altına sarktı. Dijital para, bugün ise 87 dolardan işlem görüyor.

Hayes, o gün yaptığı açıklamada ETH fiyatlarındaki düşüş için ICO’lar, değersiz token’lar ve geliştirici ekipleri suçlamıştı.

Bitcoin’de 2,000 – 3,000 dolar çağrısı
Bu arada Hayes, Bitcoin‘le ilgili olarak da benzer bir tahminde bulunmuştu. BitMEX’in CEO’su Kasım ayı başında yaptığı bir başka açıklamada lider kripto paranın 2,000 – 3,000 dolar aralığına inebileceğini ileri sürmüştü. Hayes ek olarak ayı piyasasının 18 ay daha sürebileceğini iddia etmişti.

Eski Deutsche Bank ve Citi trader’ı olan Hayes, 2014 yılında BitMEX’i kurdu. Şeyseller’de kayıtlı olan platform, insanların vadeli işlemler gibi eşler arası Bitcoin türev ürünleri işlemleri yapmasını sağlıyor.

Ethereum Coinbase’de aniden 13 dolara düştü
Öte yandan dün Ethereum cephesinde ilginç bir gelişme yaşandı. Dijital para, Coinbase Pro platformunda USDC’ye karşı 100 dolardan ani bir şekilde Ethereum 13 dolara düştü. Bu düşüş, kısa bir süre için gerçekleşti fakat bazı kullanıcıların önemli kayıplar yaşadığı söyleniyor.

Bistamp’ten elde edilen verilere göre Bitcoin, 3,400 dolardan alınıp satılıyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?