Binance Research: Libra Ödeme Dünyasını Değiştirebilir!

0

Kripto para borsası Binance’in araştırma kolu Binance Research, Facebook’un stablecoin birimi Libra ile ilgili yeni bir rapor yayınladı. Libra’nın teknik incelenmesine dayanan rapora göre sosyal medya devinin kripto parası ödeme dünyasını önemli ölçüde değiştirebilir.

Libra Raporu

22 Nisan tarihli rapor, “Libra’nın öngörülen küresel ödeme sistemi, SpaceX’in uzay endüstrisine yaptıklarını ödeme endüstrisine yapabilir. Libra yüksek giriş engelleri olan sağlam bir sektörün temellerini sarsabilir.” ifadelerini kullandı ve “Yaygın olarak mevcut olan programlanabilir para çıkarmanın avantajı zaten çok sayıda verimlilik kazanımı başlatacaktır.” diye ekledi.

Haziran 2019’da whitepaper yayınladıktan sonra, düzenleyici organlar hızla olaya müdahale etme gereği duydu ve bir dizi mahkeme duruşmasının ardından Libra projesinin durması sağlandı. Binance raporuna göre, bu kararların ardından Libra planlarında bazı değişikler yaptı ve düzenleyiciler bu değişikleri göz önünde bulundurdu. Karışıklıkların ardından Facebook günümüzde hala Libra üzerinde çalışmaya devam ediyor. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan en son teknik incelemesinde Facebook‘un Libra varlığı kendini “yeni bir finansal çerçeve” olarak konumlandırıyor ve “Libra’nın misyonu, milyarlarca insanı güçlendiren basit bir küresel para birimi ve finansal altyapı sağlamaktır.” açıklamasını yapıyor.

Libra’nın en son teknik incelemesine atıfta bulunan Binance Research da çalışmanın üç esasını işaret etti: Libra’nın Blockchain’i, Libra Paraları (Libra rezervinde depolanan stablecoin’ler) ve Libra Derneği olarak bilinen bağımsız bir yönetim organı.

“SpaceX Gibi Değişiklik Yaratabilir”

Bir CNBC makalesinde yer alan bilgilere göre Elon Musk’ın SpaceX şirketi, roket gezileri için hız ve geri dönüş süresini iyileştirerek uzay sektörünü büyük ölçüde değiştirdi. Binance Research tarafından yapılan karşılaştırma da Libra’nın daha hızlı geri dönüş süreleri ve toplam işlem hızları ekleyerek ödemeler sektörünü önemli ölçüde değiştirebileceğini gösteriyor.

Buna ek olarak rapor, “Çok az ödeme sistemi var ve bunların çoğu bir merkez bankası tarafından ve sadece bölgesel kapsamda işletiliyor.” ifadelerini kullandı. Küresel bir operasyon olarak Libra daha fazla erişim ve dolayısıyla potansiyele sahip.

Kaynak: Cointelegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?