Binance CEO’sundan Boğa Sezonu Yorumu

0

Binance CEO’su katıldığı bir röportajda boğa sezonuna ve piyasaya dair yorumlarda bulundu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, trans fee madencilik modeli ve sabit coin’ler hakkında konuştuğu röportajda boğa sezonuna yönelik tahmin yapmayı ihmal etmedi.

Zhao trans fee madencilik modelinin (kullanıcıların ödemesi gereken işlem ücretini borsanın kendi token’ıyla ödediği, kullanıcı çekmek için geliştirilmiş sistem) kripto ekosistemine büyük zarar verdiğini ve bu modeli benimseyen borsaların çoğunun işlem hacminde büyük düşüşler görüldüğünü kaydetti.

Daha sonra Zhao’ya Circle ve Gemini Dollar gibi sabit coin’lere artan talep ve bu coin’lerin piyasaya etkisi soruldu. Zhao buna karşılık sabit coin’lerin çok önemli olduğunu ve insanların çoğunun sabit coin’lerin potansiyelini anlamadığını dile getirdi. Sabit coin’lerin olumlu yanlarından birinin itibari paraları kripto para sektörüne dahil etmeleri olduğuna dikkat çekti.

Son olarak konu herkesin sabırsızlıkla beklediği boğa sezonuna geldi. Zhao piyasaları analiz etmediğini çünkü bu durumda ya yaptığı tahminlerin yakın takibe alınacağını ya da insanların satış ve alış yaparken bu tahminlere bel bağlayacağını kaydetti.

Borsa işleticisi olarak bir nevi fiyatı etkiliyorum, ama grafiklere bakarsanız 2018’de açık bir şekilde çok güçlü 6.000 dolar destek seviyesini gördüğümüzü görürsünüz. Oysa 2015’te destek seviyesi 200 dolardı.

Zhao sözlerinin devamında ayı piyasasında olmadığımızı ve boğaların her an koşuya başlayabileceğini belirtti. Tarihsel veriler de ekim – aralık arasının boğaların favori zamanı olduğunu gösteriyor. Zhao:

Ama bu sene (boğa piyasasının) olup olmayacağını söylemiyorum. Ben tahminler yapmam. Yalnızca reaksiyon gösteririm.


Kaynak: ambcrypto.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?