Binance CEO’su 2018 yılını “düzeltme yılı” olarak adlandırdı.

0

Binance CEO’su Changpeng Zhao 19 Aralık’ta Bloomberg’e röportaj verdi. Zhao röportajda kripto paralarla ilgili gelecek beklentilerinin olumlu yönde olduğunu dile getirirken, 2018 yılını kriptoların “düzeltme yılı” olarak adlandırdı. Zhao, piyasa zaten kötüye giderken Kasım ortalarında piyasayı daha da kötü duruma getiren yani bir nevi piyasanın canını sıkan yatırımcılardan da bahsetti.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in kurucularından olan Changpeng Zhao röportajda, “Bu bir düzeltme yılı” ifadelerine yer verdi. Fiyat unsurunun spekülatörler için “çok büyük bir cazibe kaynağı” olduğunu dile getiren Zhao, sektörün kripto para birimini ciddi anlamda benimseyen ve “gerçek kullanım alanları yaratan” piyasa mimarları sayesinde büyüyeceğini kaydetti.

Fiyat düzeltmesinin Binance’in planlarını nasıl etkilediği sorulduğunda Zhao, Binance’in geleneksel paralar içinde bir borsa başlattığını ve önümüzdeki yıl daha fazla geleneksel parayı işin içine katmayı planladığını dile getirdi. Ardından CEO şunları ekledi:

Planlarımızın hiçbiri değişmedi, hala çok atılgan bir şekilde ileriye doğru adım atıyoruz.

Öte yandan kripto alanında hükümetin artan katılımı ve düzenlemeleriyle ilgili Zhao, “kripto endüstrisinin artık açıklık istediğini ancak dünyada daha çok fazla ülkede bu konuda belirsizlikler olduğunu” dile getirdi. Ayrıca kripto para endüstrisinin “piyasayı tamamen engelleyen düzenlemeler yerine yeniliği teşvik eden düzenlemeler” istediğini de ekledi ve kripto para endüstrisinden “hala çok emin olduğunu” belirtti.

Bunların yanında Binance kendisini geleneksel bir kripto para borsasının dışına taşıyan faaliyetler gerçekleştirdi. Örneğin, borsanın inovasyon kanadı Binance Labs, Ağustos 2018’de İnkübatör Programı’nı başlattı. Geçtiğimiz hafta program, girişim sayesinde finansman ve danışmanlık alan ilk “toplu” Blockchain projesini tamamladı.

Ayrıca Binance’in yardım kuruluşu Binance Charity Foundation, Maltalı gençleri desteklemek için Blockchain tabanlı bir yardım kampanyası başlattı. Bu program, Malta ve Gozo’da ölümcül hastalık taşıyan ve zarar gören çocukları desteklemeyi amaçlıyor.

Kaynak: Cointelegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?