Avustralya’da Gazete Bayileri Bitcoin Ve Ethereum Satacak !

0
Avustralya’da devrim niteliğinde bir gelişme yaşandı. Avustralyalılar bundan böyle ülke çapında yaklaşık 1200 gazete bayisinden Bitcoin ve Ethereum satın alabilecek.

Ülkede faaliyet gösteren kripto para borsası Bitcoin Australia ile ödeme hizmetleri sağlayıcısı Blueshyft’in yaptığı partnerlik anlaşması sonucu 1200 civarı gazete bayii, yeni hizmetin hayata geçmesi için iPad cihazlarıyla donatılacak. Bitcoin ve Ethereum satın almak için kullanıcıların dijital bir cüzdana sahip olması ve kayıt olmak için cep telefonu ve e-maillerini sisteme girmesi gerekiyor.  Daha sonra ekranda belirecek QR kodun taranmasıyla birlikte satın alma işlemi tamamlanıyor. Komisyon oranının %5 olduğu işlemlerin tamamlanmasının ardından en geç 20 dakika içinde satın alınan miktar kullanıcının cüzdanına geçiyor.

Bitcoin Australia CEO’su Rupert Hackett konuyla ilgili olarak Australian Financial Review’e bir röportaj verdi. Hackett bu hamleyle birlikte kripto paraların benimsenme sürecini “daha demokratik” bir hale getirmeyi amaçladıklarını kaydetti. Bununla birlikte, Hackett’a göre, güvenlik kaygısı sebebiyle internet üzerinden kripto para yatırımı yapmaya çekinen yatırımcılar gazete bayiilerinden güvenle yatırım yapabilecek.

Aslında Avustralyalı gazete bayiileri 2016 yılından beri bitcoin satıyor. Ethereum’un 2017 yılında gösterdiği büyük gelişme sayesinde Bitcoin’le birlikte bayilerde satılmaya başlayacağını ifade eden Hackett sözlerini şöyle sürdürüyor:

Eskiden ethereum’u yalnızca bitcoin sahibi insanlar biliyor ve almak istiyordu. Ancak şimdi durum değişti ve ethereum herkesçe biliniyor. Üstelik bitcoin’e kıyasla daha düşük fiyatlı olması ethereum’u bazı yatırımcılar için daha cazip kılıyor.”

Gazete bayilerinde Bitcoin ve Ethereum satılması hem dijital çağda unutulmaya yüz tutmuş bayilere ek gelir kapısı sağlayacak hem de kripto paraların halk tabanında daha çok benimsenmesine yol açacak.


Kaynak: CCN.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?