Artık Bitcoin ile Amazon, Uber, Nike ve Google Play’de Ödeme Yapmak Mümkün!

0

Coinbase, İngiltere merkezli WeGift ile anlaşma imzaladı. WeGift ile varılan anlaşma sonucu Avrupa’daki Coinbase müşterileri, aralarında Amazon ve Uber’ın da olduğu 120 platformda kripto paralarla alışveriş yapabilecek.

Her geçen gün daha fazla insan kripto paralarla tanışıyor, kripto paraları benimsiyor. İnsanların Bitcoin ile alışveriş yaptığı, Ethereum ile taksiye bindiği, XRP ile kredi aldığı bir dünya hayal edin. Bunların bir kısmı kısıtlı bir şekilde mümkün olsa da kripto paralar henüz dünyada yeteri kadar benimsenmiş değil.

Tam da bu noktada kripto paraların günlük hayatımızdaki kullanım alanlarını arttıracak bir yenilik devreye giriyor: Kripto para hediye kartı. ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, faaliyetlerini Avrupa kıtasında da genişletmek istiyordu. Coinbase bu doğrultuda WeGift ile ortaklık kurdu. Coinbase, WeGift ortaklığı sonucu Avrupa’daki Coinbase müşterileri kripto paralarını kolaylıkla itibari para birimine dönüştürebilecek.

Bu hizmetten ilk başta sadece İngiltere, İspanya, Fransa, Hollanda ve Avustralya’daki Coinbase müşterileri faydalanabilecek. Coinbase müşterileri, WeGift ortaklığı sonrası aralarında e-ticaret devi Amazon’un da bulunduğu yaklaşık 120 mağazada kripto para hediye kartlarıyla alışveriş yapabilecek. Coinbase İngiltere CEO’su Zeeshan Feroz şunları kaydetti:

Bitcoin’i Uber kredisine, Ethereum’u Nike mağazasındaki alışveriş çılgınlığına dönüştürüyoruz. Artık müşterilerimiz, kripto paralarını kullanma konusunda daha fazla seçeneğe sahip.

Bu yılın başında Facebook ve Google kripto paralara ve ICO’lara yönelik reklamları yasaklayacağını duyurmuştu. Facebook’un bu kararının üzerinden altı, Google’ın ise henüz bir ay geçmişti. Fakat bu iki teknoloji devi şirket kripto para reklamları konusunda geri adım attı. Coinbase CEO’su Facebook’un kendilerini beyaz listeye almasının ardından kripto paraları daha geniş kitlelere tanıtacaklarını kaydetmişti.


Kaynak: Cryptodaily.co.uk

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?