Yeni Bir Ortaklık: IOTA ve Audi

0

Hepimizin bildiği gibi IOTA vakfı değişim araştırmalarını aktif olarak yapan ve özellikle Blockchain’in ulaşım ve taşıma alanında nasıl kullanılabileceğine yönelik araştırmalar yürüten bir kuruluş. Bu yüzden gün yüzüne çıkan bu ortaklık haberleri bizleri pek de şaşırtmıyor.

Volkswagen Grubu’nun bir kolu olan Audi hem aile arabası hem de süper lüks arabalar üretme konusunda dünya markası olmuş bir Alman otomobil firması. Dolayısıyla uluslararası bir erişime sahip.

IOTA Vakfı yaptığı açıklamada soruduğu soruların cevabının Audi’de olduğuna inanıyor:

Hareketsiz bir yaşamı hayal edemeyiz. Ancak günümüzde hareketlilik kavramı araçların ötesine geçiyor ve altyapı çözümlerini, yeni gezi kavramlarını ve yayaları da içeriyor. Peki, geleceğin en büyük hareketliliği ne olacak? Onu kim tanımlayacak, kim etkileyecek ve kim şekillendirecek?

Audi ve IOTA arasındaki ortaklık dün Berlin’de açıklandı. Açıklamaya göre bu yeni ortaklık, “izinsiz bir hareketlilik ekosistemi” yaratılmasına yönelik tüm zihinlerin birleştirilmesini amaçlıyor. IOTA resmi açıklamasına göre:

İzinsiz bir hareketlilik ekosistemi oluşturma çabalarında IOTA Vakfı Berlin’de, Audi Denkwerkstatt (Audi’nin beyin takımı) ile bir haftalık ‘Google Tasarım Turunu’ başlattı. Bu süreçte, Tangle tabanlı kullanım durumları araştırılacak, düşük seviyeli prototipler oluşturulacak ve müşteri geri bildirimleri toplanacak. Bu çalışma otomobil üreticilerinin yeniliklere nasıl yaklaştığını görmemizi sağlayacak ve IOTA’nın Audi uzmanlığı ile yeni hareketlilik çözümlerine entegre edilebilmesine imkan tanıyacak.

Blockchain teknolojisi ve taşımacılık endüstrisi en başından beri el ele giden iki kavram olarak karşımıza çıkıyor. Blockchain otomotiv endüstrisinin her alanına yardımcı olmak istiyor. Ancak IOTA bu endüstrinin fiili hareketlilik tarafına odaklanmış gibi görünüyor. Bu adımla beraber IOTA Avrupa’ya yayılmaya devam ediyor.


Kaynak: Cryptodaily

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?