Apple’ın Kurucu Ortağı: Ethereum Apple’ın İlk Yıllarına Benziyor

0

Apple kurucularından ve Apple teknolojisinin arkasındaki zekalardan Steve Wozniak, Ethereum’un Apple’ın 80’lerdeki yeni kurulmuş haline benzediğini ifade etti.

Wozniak Ethereum’un geliştiriciler için sunduğu kendi uygulamalarını yaratma fırsatının Apple’ın sunduğu fırsatlarla örtüştüğünü belirtti. Bu uygulamalar günlük hayatta kullanılabilecek ve son kullanıcılar için faydalı olabilecek niteliklere sahip. Wozniak Apple için fazlaca reklam yapmalarına gerek kalmadığının altını çizerken, uygulama geliştiricilerinin yarattığı harika şeylerin reklama dönüştüğünü sözlerine ekledi.

Ethereum platformu üzerinde ICO düzenleyen geliştiriciler kendi ürünlerinin reklamlarını yapıyor. Bu sayede Ethereum bilinirliği de artmış oluyor. Wozniak katıldığı bir konferansta şöyle konuştu:

Programların geliştirilmesi için yardımcı açık kaynak, belgeler ve araçlar elinizde. Apple’a da böyle başlamıştık, Apple zamanında sadece bir platformdu. Platform binlerce şirket için çok iyi fırsatlar sunuyordu. Bazı lise öğrencileri bile kendi şirketlerini kurup, geliştirdikleri uygulamalara reklam ekleyerek iş kurdu. Herkes bizim reklamımızı yapmaya başladı, bizim reklam yapmaya ihtiyacımız kalmadı. Apple’ın kaderini değiştiren şey Iphone değil, App Store. App Store için binlerce uygulama geliştirildi ve bütün fikirler bir araya gelerek platformun oluşmasını sağladı.

Wozniak diğer yandan BTC ya da ETH’e yatırım yapmadığını kaydetti. Sadece denemek ve bazı ödemelerde kullanmak için 1 BTC ve 2 ETH aldığını, her gün piyasayı takip edip alım satım yapmadığını sözlerine ekledi.

Apple yetkilisi insanların yeni şeyler yaratmaya ihtiyaç duyduğunu belirtti. Geliştiricilerin ve mühendislerin kendilerini sürekli ileriye odaklamaları gerektiğini ve değişikliğe her zaman hazır olmanın önemli olduğunu savundu


Kaynak: ethereumworldnews

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?