Analistten Sert Ethereum Uyarısı: Yüzde 50’ye Hazır Olun!

0

En büyük ikinci kripto para birimi olmasına karşın bu sene DeFi projelerinin yükselişi ile bütün gözleri üzerine çekmeyi başaran Ethereum, önde gelen bir kripto para analistine göre yakında çok ama çok sert bir düşüş yaşayabilir.

ETH bu sene içerisinde 12 Mart tarihinde yaşadığı düşüşten sonra neredeyse 5 kat yükselmeyi başardı ve 450 dolar seviyesine kadar çıktı. Buna rağmen 450 dolarda tutunamayan ETH, devamında 400 dolar bandına kadar geriledi ve hala orada duruyor.

Ethereum Yeniden 250 Dolar Altına İnecek

Cane Island Alternative Advisors analisti Timothy Peterson ise Ethereum fiyatının önümüzdeki 12 aylık süreç içerisinde %50 gibi çok sert bir düşüş yaşayabileceğini düşünüyor. Peterson, analizini Twitter üzerinden de paylaştı ve 12 aylık süre içerisinde değerin 250 doların altına kadar ineceğini vurguladı.

Peterson’ın bu Ethereum fiyat tahmini için 4 farklı indikatörü incelediği ve daha önceki fiyat grafiklerin incelediği görülüyor. Bunlardan birisi olan Metcalfe Kanunu veya Değeri, direkt olarak kullanıcı sayısına dayalı analiz yapılmasını sağlıyor ve ünlü analist buna göre fiyatın %50’den bile fazla düşüş yaşayabileceğini belirtti.

Analistin tahminine göre ETH fiyatı 12 aylık süre zarfında 246 dolara kadar gerileyecek ve yatırımcıların panik satışları rekor kıracak.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?