“20 Katlık Bir Boğa Koşusu Başlayabilir”

0

Morgan Creek Capital Management’tan Mark Yusko CNBC’nin Fast Money programının konuğu oldu. Geleneksel finansın içinden olmasına rağmen Yusko sürpriz bir şekilde kripto paraların uzun vadede başarılı olacağına inanıyor.

Yusko sözlerine “Bitcoin’i uzun vadede sevdiğini” belirterek başladı. Daha sonra CBOE ve CME’deki BTC vadeli işlemlerde oluşan yapay satış baskısına dikkat çekti. Bunun BTC’nin 4.000 doların altına düşmesindeki sebeplerden biri olduğu belirtiliyor. Bu baskının BTC’nin uygulanabilir bir değer saklama aracı olarak benimsenmesiyle ortadan kalkacağını belirten Yusko, bunun fiyatı yukarı çekebileceğini ima etti.

‘Bugün alım yapmak kötü bir fikir değil’

BTC’de son zamanlarda yaşanan düşüşe de değinen Yusko yatırımcıların BTC yatırımlarından iyi bir kazanç elde etmek için “çok uzun bir zaman tercihine ihtiyaç duymadığını” belirtti.

Önümüzdeki 10 yılda BTC’nin 20 katlık bir yükseliş hareketine girebileceğine yürekten inandığını ve asimetrik risk profiliyle BTC’nin böyle bir ralliyi destekleyebilecek nadir bir varlık sınıfı olduğunu ekledi.

Bitcoin’in esasta bir para birimi veya şirket değil, bir ağ olduğuna dikkat çeken Yusko, dünyanın en büyük şirketlerinin belirli ürünlere değil ağlara dayandığını ekledi.

Ağlar ekonomik büyüme, faiz oranları veya yapılan kara bağlı olarak büyümez. Teknolojik ve düzenlemeyle ilgili değişikliklerle büyür. SEC’ten Jay Clayton’ın Consensus konuşmasını dinledik: Menkul kıymetler yasalarını çiğnerseniz sizi cezalandırırız. Ama bunu yapmazsanız -bizim bir para birimi olarak gördüğümüz- Bitcoin gibi bir yerde oynarsınız. Yani bence bu (önerme) fantastik.


Kaynak: ethereumworldnews.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?