Ethereum’da düşen fiyatlara rağmen benimsenme oranları yükseliyor.

0

Yıl boyunca kripto para piyasasını etkisi altına alan ayı trendi fiyatların bir hayli düşmesiyle sonuçlandı. Kimileri düşen fiyatları gerekçe göstererek kriptoları sert şekilde eleştirse de topluluğun tanındık isimlerine göre benimsenme oranı kripto paralar için daha büyük bir önem arz ediyor.

Ethereum’un (ETH) sanal alandaki en büyük akıllı sözleşme Blockchain protokolü olduğunu söyleyebiliriz. Altcoin’lerin liderliği koltuğunu son düşüşlerde Ripple’a (XRP) kaptıran ETH’nin benimsenme oranı büyük bir oranla büyüyor.

Ethereum’un kurucularından Joseph Lubin aynı zamanda ConsenSys isimli ve New York merkezli bir Blockchain yazılım stüdyosunun da sahibi. Burada bin kadar geliştiriciyle çalışmalarına devam eden Lubin Ethereum’un benimsenmesindeki artışa ilişkin şu açıklamaları kaydetti:

Blockchain bir piyasa olmaktan çok daha fazlası; bir akım. Piyasa değeri, bu alandaki faaliyetleri tam olarak yansıtmıyor. Merkezsiz ağlar büyüyor. Infura günlük 10 milyar API talebine bakıyor. 1 milyon Truffle indirmesi, 1 milyon MetaMask indirmesi, 12.000 canlı Ethereum node’u, 48 milyon farklı Ethereum adresi ve LınkedIn’de açılan Blockchain odaklı meslekler bunu gösteriyor.

Truffle, Infura, MetaMask

Ethereum’un üç başlıca ürünü Truffle, Infura ve MetaMask toplulukta kısaca “TIM” şeklinde anılıyor. TIM ürünleri Ethereum altyapısının bel kemiği olma özelliği taşıyor.

Truffle kullanıcıların Blockchain ürünleri meydana getirmesine olanak veren bir geliştirme sistemi şeklinde ifade edilebilir. Infura ise popüler aplikasyonlardaki talepleri işleme alan bir node altyapısı. En çok kullanılan Ethereum ürünü MetaMask ise Infura üzerinde çalışan bir ETH ve ERC20 cüzdanı.


Kaynak: CCN.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?