Tim Draper 250.000 Dolarlık Bitcoin Tahmini İçin Tarih Verdi!

0

Ünlü girişimci Tim Draper, Silk Road’ın kurucusu Ross Ulbricht gibi 2020 yılının Bitcoin‘in (BTC) yılı olacağını iddia edenler grubuna katıldı. Draper ilk defa bundan aylar önce dile getirdiği ”Bitcoin 250.000 dolar olacak” tahmininin süre zarfını kısalttı ve bunun aslında beklenilenden çok daha erken gerçekleşebileceğini vurguladı.

İddialı Bir BTC Tahmini

Silikon Vadisi’nin tanınan ismi bundan kısa süre önce tahminine yine bir ekleme yapmış ve kadınların büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulamıştı. Kadınların, lider kripto para biriminin normal kredi ve banka kartlarına kıyasla çok daha az komisyon aldığını fark ettiğinde, BTC için inanılmaz bir yükseliş yaşanacağını ifade etti. Tahmininde yine kadınların önemli bir rol oynayacağını belirtip, BTC’nin yükselişinin erkeklerden çok kadınlara bağlı olduğunu ima eden milyarder girişimci, 2020 yılı yenilemesi hakkında da şunlara dikkat çekti:

”Bitcoin blok ödülü yarılanmasından altı ay veya bir yıl sonra Bitcoin için 250.000 dolar hattının geçileceğini düşünüyorum.”

Bitcoin blok ödülü yarılanmasının mevcut ağ oranlarına göre Mayıs 2020 tarihinde gerçekleşeceğini hesaba katarsak, Draper’in BTC için yaptığı tahminin en erken gerçekleşme tarihi Kasım 2020 gibi gözükmekte. Genellikle yılın ilk yarısında iyi bir performans sergileyip sonlara doğru düşüş yaşayan Bitcoin’in 2020 yılında nasıl bir performans sergileyeceği ise tam bir soru işareti. Yine de yarılanmanın bu yıl bütün dengeyi bozabileceği tahmin ediliyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?