Sıcak Gelişme: Circle Poloniex’i Satın Aldı!

0

Goldman Sachs’ın desteklediği ödeme platformu Circle ABD merkezli kripto para borsası Poloniex’i satın aldığını duyurdu. Piyasanın en büyük borsalarından birini bünyesine katan Circle bu hamleyle birlikte blockchain sektörünü domine etmeyi amaçlıyor.

Şirketin websitesinde yayımlanan duyuruda Circle kurucuları Sean Neville ve Jeremy Allaire’e ait şu sözler alıntılanıyor:

“Circle, küresel finans alanında benimsediği yeni vizyonun ilk belirtilerini lider token alım satım platformu Poloniex’i satın alarak göstermiştir.”

Boston çıkışlı Circle’ın P2P (kişiden kişiye) ödeme uygulamasının altyapısında blockchain kullanılıyor. Circle bununla birlikte bitcoin işlemlerine olanak sağlayan en iyi borsa dışı platformlardan biri olarak lanse ediliyor. Aynı zamanda piyasanın en kurumsal ve en büyük yatırımcı desteğine sahip şirketlerinden biri olarak gösterilen Circle’ın yatırımcıları arasında Goldman Sachs Bankacılık Grubu ve Baidu Inc. bulunuyor.

Geleneksel finans sisteminin kalesi Goldman Sachs’ın Circle’a yatırım yapması ve Circle’ın kripto para borsası Poloniex’i satın alması elbette piyasa için oldukça önemli bir gelişme. Bitcoin fiyatı da bu gelişmeden nasibini aldı ve 10 bin doların üzerini gördü. Haberin yayına girildiği sırada BTC Coinmarketcap’e göre günlük bazda % 8 değerlendi.

Kaynak: Reuters

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?