Ripple, Litvanya’da Talep Üzerine XRP Destekli Likidite Çözümünü Başlatacak

0

Bir Amerikan FinTech firması olan Ripple ve bir Litvanyalı FinTech firması olan FINCI, perakende havaleleri ve B2B ödemelerini daha hızlı ve daha uygun maliyetli hale getirmek için ortaklık kurdu. Bu, kripto etkin sınır ötesi ödemeler için XRP kullanan RippleNet’in İsteğe Bağlı Likidite (ODL) aracılığıyla yapılır.

Bu ortaklık, müşterilerin ve işletmelerin gerçek zamanlı ödemeler yapmasına olanak tanırken, finansal kuruluşların hesaplarına ön ödeme yapmalarını da sağlayacaktır.

FINCI, 29 ülkede birden fazla para birimini hızlı bir şekilde transfer etmek için Mastercard destekli bir banka kartı ve bir mobil uygulama kullanan çevrimiçi bir sınır ötesi para transferi sağlayıcısıdır. RippleNet‘in ODL’si kripto etkin uluslararası ödemeler sağlar.

Şirket pazar lideridir (kripto etkin sınır ötesi ödemelerde). ODL, RippleNet tüketicilerinin dijital varlık XRP’den üç saniyede iki para birimi arasında köprü kurmasını ve işlemin hızlı olmasını sağlamasını sağlar.

FINCI, Ripple’ın Litvanya’daki İlk Müşterisi

18 Mayıs Çarşamba günkü basın açıklamasına göre FINCI, Ripple‘ın Litvanya’daki ilk müşterisi. Ripple‘ın ODL’si için yeni bir pazar keşfetme fırsatı getiriyor. Litvanya şu anda Avrupa’nın en kripto dostu ülkelerinden biri.

Bu ortaklık ile FINCI müşterileri, Avrupa ve Meksika arasında sorunsuz ödeme yapabilirler. Ayrıca, FINCI’nin yurtdışındaki hesaplara ön fon sağlama ihtiyacını ortadan kaldıran sermayeyi işlerine geri döndürme fırsatı verecek.

Ripple Genel Müdürü Sendi Young şunları söyledi:

Sınır ötesi ödemeler geleneksel olarak yavaş, karmaşık ve güvenilmez olmuştur. ODL, küresel kripto likiditesinden yararlanarak bu sınır ötesi ödeme sorunlarını ele alan ilk kurumsal düzeyde çözümdür ve müşterilerimize büyümelerine ve ölçeklenmelerine yardımcı olmak için tamamen yeni bir iş yapma yöntemi sunar. FINCI’nin Avrupa’daki en son ODL dağıtımımız olmasından memnunuz ve yakında kripto etkin bir geleceğe hazırlanan ek Avrupalı ​​ortakları duyurmayı dört gözle bekliyoruz.

İki fintech şirketinin bir araya gelmesi, müşterilerin ve işletmelerin gerçek zamanlı ödeme yapmalarını kolaylaştıracak. Uluslararası havale ve fon transferlerinin “daha ​​hızlı, daha güvenilir ve daha düşük maliyetle” yapılmasını içerir. Ayrıca ODL, kripto likiditesinden yararlanarak ödemeleri yerel para birimlerinde gerçek zamanlı olarak kapatmak için XRP’den yararlanır. 

FINCI CEO’su Mikhail Kuznetsov şunları söyledi:

FINCI müşterilerinin dünya çapında para taşımasını kolaylaştırmak için Ripple ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Uluslararası ödemeleri etkileyen gizli verimsizlikleri ortadan kaldırmakla aynı temel hedefi paylaşıyoruz. Dahası, Ripple’ın ODL’sini kullanarak elde edeceğimiz tasarruflar ve operasyonel iyileştirmeler, işimize parayı geri koymamıza ve müşterilerimize sunduğumuz teklifleri geliştirmemize olanak sağlayacak.

Basın bülteninde ayrıca 2021’in şirket için en başarılı yıl olduğu ve RippleNet’te diğer tüm yıllardan daha fazla işlem yapıldığı belirtildi. Bu, yıllık 15 milyar dolarlık bir ödeme hacmi çalıştırma oranıyla sonuçlandı.

Kaynak: Bitcoinist

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?