Libra 2020 Yılında Kullanıcıyla Buluşuyor!

0

Facebook’un Libra kripto para projesinin arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluşun yöneticisi şirketin Libra’yı başlatacağını ve yasal engelleri aşacağını dile getirdi.

“BlackRock Gibi Olmak İstemiyoruz”

Fransız haber dergisi Les Echos ile 12 Eylül’de yapılan röportajda Libra Birliği genel müdürü Bertrand Perez, token’ın 2020’nin ikinci yarısında piyasaya sürüleceğini dile getirdi.

Perez’in bu açıklamaları Fransa maliye bakanının Libra’nın ülke sınırları içinde faaliyet göstermesine izin vermeyeceklerini ifade etmesiyle aynı gün geldi. Bilindiği gibi Le Maire, Avrupa Birliği ile Libra’ya karşı düşmanca bir politika oluşturmak istiyor.

Bunun yanında Perez’e göre Facebook, token’la yeni para kaynakları oluşturmak istemiyor. Perez sosyal medya devinin öyle bir alanda faaliyet göstermek gibi bir niyetleri olmadığını dile getirdi ve dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock ile kıyaslamalar yaptı:

Yeni bir BlackRock olmak istemiyoruz. Bu nedenle, rezerv para birimimizin merkez bankasının fiili para birimleri üzerindeki dengesizleştirici etki konusundaki endişeler yersiz.

Facebook Endişeleri Çözecek

Perez’in yaptığı açıklamalara göre, Libra’nın piyasa sürüldükten sonra birçok geleneksel para birimine bağlı olacak. Perez, bu para birimlerinin içinde Çin yuanının kesin olarak olacağını ifade etti.

Öte yandan dünya üzerindeki birçok merkez bankası Libra ile ilgili endişelerini dile getirdi. Hatta Çin’in Libra endişeleri dolayısıyla kendi merkez bankası dijital para birimini piyasaya süreceği haberini de sizlerle paylaşmıştık.

Bununla birlikte, Perez, tüm düzenleme zorluklarının lansmanla çözülebileceğinden emin olduğunu ifade ediyor ve Piyasaya sürülmeden önce geçireceğimiz bir yıl tüm sorunların çözülmesini sağlayacak.” yorumunu yapıyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?