Kripto Paralar 2018 Yılında 1 Trilyon Dolar Değere Ulaşacak

0

Kraken’in kurucusu ve CEO’su Jesse Powell’e göre, kripto paralar 2018 yılında toplamda 1 trilyon dolar değere ulaşacak. Yaşanan son düşüşlere rağmen Powell piyasalardaki yükselişin büyük bir ivme kazanacağını düşünüyor.

Üniversitelerdeki kripto para derslerinden mezun olan öğrencilerin sayısının yıllar içerisinde katlanarak artmasını beklediğini ifade eden Powell, Piyasanın 2018’de 1 trilyon dolara gelip gelmeyeceği sorulunca kafasını sallayarak “evet” ifadesinde bulundu.

Coinmarketcap verilerine göre şu anda kripto paraların market hacmi 506 milyar dolar civarında. Ocak ayındaki sert düşüşün ardından yatırımcılar pozisyonlarını satış yönüne çevirmeden önce bu rakam 800 milyar dolar seviyesini aşmıştı.

Hindistan ve Güney Koreli Hükümet yetkilileri kripto para birimlerinin popülerliğinin artması ile yatırımcıları artık daha dikkatli davranmaları konusunda uyarıyor. Bu uyarının sebebi ise pazardaki artışlar sonrasında olayların beklenmedik bir şekilde gelişmesi sonucu kripto para pazarına büyük bir zarar verebileceği düşüncesi.

Üstelik geçtiğimiz dönemde Avrupa Birliği üst düzey yetkililerinden gelen kripto para birimlerinin taşıdığı riskler nedeniyle yatırımcılara yapılan çok ciddi uyarılar var.

Bunun dışında Şubat ayının ikinci haftasında ABD Senatosu’ndan kripto paraların geleceği ile ilgili pozitif haberlerin gelmesi yatırımcıların bir nebze de olsa yüzünü güldürmeye yetmişti.

Her ne olursa olsun yapısı itibariyle kripto para birimleri her şart ve koşulda bizimle olmaya devam edecekler. Devletlerden ve bankalardan gelen güçlü tepkilere rağmen merkeziyetsiz yapıları sayesinde pazardaki büyümenin ve kripto paraların popülerliğinin günden güne artması bu duruma en net kanıt olacaktır.

Kaynak: coin-turk.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?