Herjavec: Bitcoin ve Blockchain Kalıcı Olacak

0

Shark Tank’ten tanıdığımız Robert Herjavec’e göre, Bitcoin ve Blockchain uzun vadede kalıcı olacak. TheStreet ile yaptığı röportaja göre Herjavec, kripto paraların kesinlikle düzenleneceğini ve yatırımcıların şimdilik bu piyasaya hem giriş hem çıkış yaptıklarını söyledi.

Robert Herjavec, kendisinin bir kripto para yatırımcısı olmadığını ifade ederken, Bitcoin fiyatının artmaya devam edeceğini hatta tüm zamanların rekoru olan 20.000 dolar sınırını da aşacağını söylüyor.

Bunun yanında Herjavec, kripto para birimlerinin düzenlenmesi gerektiğine de inanıyor. Yapılacak olan düzenlemeler, gerçek hayata uyum sağlayana kadar da Bitcoin fiyatının inişli çıkışlı olacağını ama düzenlemelerle beraber yolunu bulacağını söylüyor.

Bu düşüncesinden hareketle, Bitcoin’in kalıcı olacağını da savunuyor. Herjavec röportajda, “Bence şu anda bu piyasaya girmek isteyip istemediğinize karar veremiyorsunuz. Hem bu piyasada olmak hem de dışında kalmak istiyorsunuz.” diyerek geleneksel kripto para düşüncesine de karşı çıkıyor.

Ayrıca Shark Tank’in yanı sıra Herjavec, siber güvenlik firması olan Herjavec Grup’un da CEO’luğunu yapıyor.

Kripto paraların güvenli olup olmadığı sorulduğunda ise Herjavec, geçen ay yaklaşık 500 milyon dolar kayıp yaşayan Japonya merkezli kripto para borsası Coincheck’i örnek göstererek, borsaların güvenliğinin çok iyi olmadığını belirtiyor. Bunun yanında kripto para işlemlerinin kesinlikle güvenli olduğunun da altını çiziyor.

Herjavec, Blockchain’in geleceği ile ilgili bir soruyu ise, “işlemlere doğal güvenlik sağladığı” için çok büyük umut vaat ettiğini söyleyerek yanıtlıyor. Ayrıca Blockchain’in gücüyle medeniyetin 10 yıl ileriye taşınacağına inanıyor. Bu inancını da şöyle örnekliyor;

“Bir yerde yürürken sensörler olacak ve bu sensörler “ben” olduğumu bilecekler. aynı zamanda bankamla da bağlantılı olacaklar ve ne kadar param olduğunu bilecekler. örneğin Amazon’a girip bir şeyler alacağım, tarama işlemi otomatik olacak ve ben mağazadan ayrılırken yine otomatik olarak ödeme işlemi gerçekleşecek.”

Kaynak: Cointelegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?