Fransa ve Almanya, G20’de Kripto Paraların Konuşulmasını İstiyor

0

Fransa ve Almanya’dan üst düzey yetkililer, gelecek ay yapılacak olan G20 zirvesinde “Kripto Para” konusunun ilk sıralarda yer alması için işbirliği çağrısında bulundular.

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Almanya Maliye Bakanı Peter Altmaier ve ülkelerin merkez bankası başkanları, G20’ye ev sahipliği yapacak Arjantin hükumetine hitaben bir mektup yazdılar. Reuters’e göre mektup 9 Ocak tarihinde erken saatlerde yayımlandı. Yetkililer mektupta, kripto paralar ile ilgili endişelerini dile getirdiler. Ayrıca yatırımcılar için oluşabilecek risklerin de görüşülmesi ve anlatılması gerektiğini belirttiler.

Yetkililer mektupta,

“Tokenların ve onların arkasındaki teknolojilerin yeni fırsatlar yaratacağına inanıyoruz. Bununla birlikte tokenlar, yatırımcılar için önemli riskler oluşturabilir ve uygun tedbirler alınmazsa finansal suçlara karşı savunmasız kalınabilir. Ayrıca uzun vadede, finansal istikrar alanında da potansiyel riskler ortaya çıkabilir.”

açıklamalarında bulundular.

Mektupta “uygun tedbirler” çağrısı yapılmış olsa da konuyla ilgili tartışmalardan ne gibi düzenlemeler çıkacağı kesin değil.

Bu mektup muhtemelen birkaç aylık hazırlığın ürünü. Aralık 2017’de Le Maire böyle bir çağrının sinyallerini vermişti. Ayrıca bu ayın başlarında ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin, kendisinin de bu çağrıyı desteklediğini belirten bir açıklama yapmıştı.

Kaynak: Coindesk

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?