Ethereum’da (ETH) Neler Oluyor? Son Durum Ne?

0

Geçtiğimiz günlerde büyük bir düşüş yaşayan Bitcoin fiyatı altcoin’lere de etki etti. Ethereum son on bir ayın en düşük seviyesinde seyrediyor.

Kripto para piyasası 5 Eylül Çarşamba günü sergilediği kötü performansın ardından büyük bir düşüş yaşadı. Bitcoin’in fiyatı oldukça kısa bir süre içerisinde 7.400 dolardan 6.400 dolar civarlarına geriledi. Bu düşüşten etkilenen tek kripto para her zamanki gibi BTC değildi. Altcoin’ler de bu düşüşten nasibini ziyadesiyle aldı. Ancak son zamanların kaybedeninin Ethereum olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Kripto para piyasası bu yılın başlarında tarihinin en parlak dönemini yaşarken Ethereum da fiyatını 1.400 dolara kadar artırmıştı. Haberin hazırlandığı sırada 241 dolardan işlem gören ETH ocak ayından itibaren neredeyse %550 oranında değer kaybetti. Sonuç olarak Ethereum’un fiyatı son on bir ayın en düşük seviyesine kadar düştü.

Kripto para kullanıcıları son zamanlarda ilgisini Ethereum’un üzerinden çekti. Lider altcoin’in günlük işlem hacminde de büyük oranlı düşüşler gözleniyor. ETH fiyatı tüm zamanlar rekoru kırdığı zamanlardaki Ethereum işlem hacmi 5 milyon dolar seviyesindeydi. Şu sıralarda ETH hacmi ise yalnızca 1.6 milyon dolar. Bu sayılar %300’lük bir düşüşün gerçekleştiğini gösteriyor.

Ethereum fiyatının bu denli büyük bir oranda düşmesinin en kuvvetli nedeninin yüksek dalgalanma oranları olduğu ifade ediliyor. Ethereum Blockchain ağından ayrılan kripto token’ler bu durumu tetiklemiş olabilir. Ethereum ağından ayrılarak kendi Blockchain ağını başlatan token’ler arasında EOS’u ve TRON’u gösterebiliriz. Bu token’ler Ethereum ağında hareketliliğe neden olan kripto paraların başında yer alıyordu.


Kaynak: Zycrypto

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?