Ethereum Birleşmeden Önce Ne Kadar Yükselebilir?

0

Ethereum “Birleştirme”, Yuga laboratuvarları tarafından Otherside’ın satışında Ethereum ağının çökmesine yol açan olaydan sonra en iyi kripto analistleri arasında sıcak bir konu haline geldi ve yaklaşık 200 milyon dolar gaz ücreti olarak kaybedildi .

Ethereum 2.0 olarak da bilinen Ethereum birleştirme, Ethereum katman 1’in mevcut uygulamasının iş kanıtından (PoW) durum kanıtına (PoS) , Beacon zincirine yükseltilmesidir.

POW, ilk olarak Bitcoin ve Ethereum blok zincirinin ilk öncüleri tarafından kullanıldı. Kriptografik algoritmaları veya bulmaca benzeri matematiği çözmek için madencileri kullanarak ademi merkeziyetçilik ve güvenlik sağlamayı amaçlar. 

İşlemler için talep arttıkça yavaşlar, gaz ücretleri artar ve kaynaklar yoğunlaşır.

Proof-of-Stake (POS), POW’a benzer, sadece kullanıcılar, pay kullanan blok zincirindeki işlemleri doğrular ve ödüllendirilir. 

“Birleştirme”, Ethereum ve topluluk için büyük bir adımdır; Beacon zincirinin Ethereum ana ağından ayrı olarak gönderildiğini unutmamak önemlidir. Bu, Beacon’ın POS olarak paralel olarak çalıştığı ve tüm hesaplar, işlemler, bakiyeler ve akıllı sözleşmelerin POS ile nihai birleşmeye kadar POW tarafından güvence altına alındığı anlamına gelir.

Ethereum Fiyatı Günlük Direnişe Rağmen Güçlü Kalıyor

Ethereum, beklenen birleşme yaklaştıkça büyük bir yükseliş hareketi göstermeye devam ediyor. Ethereum şu anda 1D günlük grafikte yazma noktasında 1.730 dolarlık bir dirençte işlem görüyor. 

Bu bölgenin kırılması, piyasanın boğaları ve duyguları birleşme öncesinde güçlü kalırsa, Ethereum’un fiyatını 2.400 dolara ve hatta daha yükseğe gönderecektir.

Ethereum, yeni bir aya girerken iyi bir işaret olan günlük bir zaman diliminde grafikten gerçekten iyi görünüyor. Hafta sonu düşük hacim nedeniyle, Ethereum direnci kırmak için zor bir zaman geçirecek.

Ethereum başarılı bir şekilde çıkamazsa, büyük bir yukarı hareketten önce en yakın destek olarak 1.600 dolarlık bölgeyi yeniden test edebiliriz.

4 saatlik Grafikte Ethereum Fiyatı

Ethereum şu anda 1.730 dolarda dirençle karşı karşıya ve buna düşük bir hacim eşlik ediyor. Hafta sonu bir geri çekilme olacaksa, 1.600 dolarlık destek iyi bir giriş olacaktır.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), piyasanın sağlıklı göründüğünü ancak daha az fiyat hareketi olduğunu gösteren 50 işaretinin üzerindedir. Boğalar önümüzdeki günlerde Ethereum’u zorlarken, direnci 1.730 dolardan kırmak çok zor olmayacak.

Kaynak: NewsBTC

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?