“Ethereum 2018’de Bitcoin’i Geçecek”

0

Bitcoin Cash’in yılmaz savunucusu Roger Ver BCH’nin bir gün BTC’yi geçip dünyanın en değerli kripto parası olacağını düşünüyor. Ancak Ver’e göre bu olay gerçekleşmeden önce Ethereum Bitcoin’i geçecek.

“Bitcoin’in İsası” lakaplı Ver The Independent’a verdiği röportajda, teknolojik olarak daha üstün Ethereum ve Bitcoin Cash gibi kripto paraların bitcoin’i değer bakımından geride bırakacağını kaydetti. Ver ETH’nin yıl sonuna kadar; BCH’nin de 2020’ye kadar BTC’yi geçeceğini öngörüyor. Kripto para analistleri bu gelişme için “Flippening” ifadesini kullanıyor. Flippening bir madeni paranın (coin) ters çevrilmesi olarak Türkçeye çevrilebilir.

Roger Ver öngörüsüne sebep olarak Bitcoin’deki yavaş işlem sürelerini ve yüksek işlemlerini gösterdi. Bitcoin’den sonra 1500’ün üzerinde kripto paranın yaratıldığına dikkat çeken Ver, bu kripto paraların Bitcoin’in kısıtlamalarına çözüm getirmeye çalıştığını belirtti.

“BCH, herkesin 2009’dan 2017’ye kadar aşık olup kullandığı Bitcoin’le aynı. Sahip olduğu ekonomik kod BTC’yi tüm dünyada fenomen haline getirdi. Gelecekte bu formül BCH için de işleyeceğinden ve BCH’nin kullanım, popülarite ve piyasa değeri bakımından BTC’yi yakın gelecekte geçeceğinden eminim.”

Ver geçtiğimiz ay 2 kattan fazla değerlenen BCH’nin değerinin büyük yatırımcıların ilgisi sebebiyle önümüzdeki hafta ikiye katlanabileceğini sözlerine ekliyor.

Kripto para uzmanlarının hepsinin Ver’in sözlerine katıldığını söylemek zor. Örneğin eski Skype COO’su Michael Jackson Bitcoin’in zamanla açıklarını kapayacağını düşünüyor. Bitcoin’in ölçeklendirme sorunu için birçok çözümün arandığını kaydeden Jackson BTC’nin şu ana kadarki en iyi kripto para olduğunu düşünüyor.

Öte yandan kripto para piyasalarında kan gövdeyi götürüyor. Son 24 saatte BTC 8400 doların, ETH 700 doların, BCH ise 1400 doların altını gördü. Düşüşe Mt. Gox’un yaptığı satışın sebep olduğu düşünülüyor.


Kaynak: CCN.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?