BitPay Sayesinde XRP ile Amazon’dan Alışveriş Yapılabilecek!

0

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP, Bitcoin‘in (BTC) sert düşüşü ile beraber sert darbe alanlardan birisi oldu. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %2,14’lük düşüş yaşayan ve o,22 dolardan alıcı bulan XRP, olumlu bir haber ile yatırımcılarını sevindirdi.

XRP, Amazon’da Kullanılabilecek!

Ünlü kripto para ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay, müşterilerine daha önce de kripto para birimleri ile çeşitli alışveriş sitelerinden hediye kartı alımını mümkün kılmıştı. BitPay’in son hamlesi ise XRP’ye ve dünyanın en büyük e-ticaret markası Amazon’a yönelik oldu.Yeni duyuruya göre XRP kullanıcıları kripto para birimi ile Amazon üzerinden hediye kartı satın alabilecekler.

Yeni hizmet önce Casheer Inc. kurucu ortağı Tiffany Hayden tarafından duyuruldu ve bunun devamında Bitpay kurucu ortağı Tony Gallippi tarafından aşağıdan da görülebileceği gibi retweet edildi. XRP ile alınan hediye kartları teknik olarak direkt siteden ürün almak için de kullanılabilir. Bu da aslında XRP yatırımcılarının dolaylı yoldan Amazon üzerinden kripto para ile alım yapabileceğini ortaya koyuyor. BitPay bundan kısa süre önce de kripto para ile altın alım satım imkanını duyurmuştu.

Kripto para birimleri ile alışveriş veya ödeme imkanı gitgide daha da artıyor ve yayılıyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?