Bitcoin’in Pozitif Hikayesi Bozulmadı ve 2018 ‘de Kripto Para Tahminleri

0

Bitcoin ve diğer kripto para piyasaları son altı hafta içinde büyük düşüş yaşadı ve bir çok yatırımcı şu an tünelin sonundaki ışığı bekliyor. Geçen yıl bu zamanlarda, uzmanların ve danışmanların 2017 için beklentileri büyük artış olacağı yönündeydi. Son zamanlarda kripto para piyasası düşüş yaşamış olsa da birçok Blockchain endüstri lideri ve yatırımcısı, 2018 için iyimser tahminlerde bulunuyor.

“Wall Street Kurdu” BTC/USD Piyasalarının 50.000 Dolara Ulaşacağını Söylüyor..

16 Aralık 2017 tarihinden beri kripto para piyasaları, hiç bitmeyecekmiş gibi görünen bir düşüş eğiliminde. BTC/USD piyasaları dünya çapında yaklaşık 19.600 dolar seviyelerine ulamıştı. Ancak son altı hafta içerisinde 6.000 dolara kadar gerileme yaşandı. Bazı uzmanlar gerilemenin bittiğini söylese de düşüşün devam edeceğini düşünen farklı bir kesim de var. Bu yüzden uzmanlar pek çok farklı “dip” çizgisi çiziyorlar. Bununla birlikte birçok kripto para yatırımcısı ve endüstri yöneticisi 2018’in, aynı 2017’de olduğu gibi, Bitcoin için olağanüstü bir yıl olacağını düşünüyor.

“Wall Street Kurdu” olarak bilinen Jordan Belfort, Patrick Bet-David ile yaptığı son röportajda, Bitcoin’in bir aldatmaca olduğuna inanmadığını; ancak Wall Street yatırımcılarının merkezsiz kripto paraları kolayca manipüle edebileceklerini söyledi. Ayrıca Belfort, Bitcoin’in değerinin geçen yılın en yüksek seviyesinin de üstüne çıkacağını ve 50.000 dolara kadar artacağını da iddia etti. Bu büyük artışın ardından, büyük bir düşüşün olabileceğini de ekledi.

Tom Lee: “Bitcoin’in Pozitif Hikayesi Bozulmadı”

Yatırım firması olan Fundstart’tan Tom Lee, üç gün önce yayımladığı bir raporda, Bitcoin’in şu anki düşüş eğilimiyle kuvvetli bir şekilde mücadele ettiğini detaylı bir şekilde açıkladı. Lee, BTC/USD piyasasının yıl ortasına doğru 20.000 dolar, yıl sonuna doğru ise 25.000 dolar seviyelerine ulaşacağına inanıyor.

Araştırmasının başında Lee,

“Birkaç korkunç hafta yaşadık, ama kripto paraların temelindeki pozitif hikaye bozulmadı.”

dedi. Lee ayrıca şunları da ekledi;

“Geçmişe ait satışlara baktığımızda, 84 gün içinde satış oranlarında %150’lik bir artış var. Başka bir deyişle, ekstra zararlar olsa bile bu seviyelerde alınan riskin ödülü garantidir.” 

2018 Sonundaki Bitcoin Değeri İle İlgili Öngörüler

Bu hafta, Finder.com, 2018’deki kripto para öngörülerini belirlemek için tanınmış dokuz fintech yatırımcısıyla bir anket çalışması yaptı. Bu çalışma; Bitcoin, Bitcoin Cash, Cardano, Ethereum ve diğer dokuz popüler kripto parayı içeriyor.

Araştırmanın katılımcıları ise Clayton Daniel, Wyre Inc.’in CEO’su ve kurucusu Michael Dunworth, Reuters’dan Joseph Raczynski ve tanınmış bir çok yönetici oldu.

Ankete göre, katılımcıların ortalama fiyat beklentilerine göre Bitcoin, 1 Mart 2018’e kadar 14.928 dolar olacak. Yıl sonu itibariyle ise BTC/USD piyasaları 43.472 dolar seviyesini geçecek. Ayrıca katılımcılara göre Bitcoin Cash 1 Mart’a kadar 2.167 dolar, yıl sonuna kadar ise 3.083 dolar seviyelerine çıkacak. Araştırmaya göre Cardano’nun fiyat beklentileri ise 10.63 dolar seviyelerinde belirlendi. Bunun yanında her katılımcı tahminleri ve kripto para piyasalarının neden bu seviyelere ulaşacağı hakkında da açıklamalarda bulundu.

Hala Başlangıç Aşamasındayız

Geçtiğimiz yıl Chipin tarafından kripto paralarda ilk sekiz kadın arasında gösterilen ve Neureal Network’ün CEO’su Jen Greyson, kripto paraların benimsenme sürecinin daha yeni başladığını söylüyor.

Greyson,

Bu alandaki benimseme süreci devam ederken, altcoin’lerle beraber Bitcoin değerinde de artış göreceğiz. Bununla birlikte benimseme sürecinde, bu yeni varlık sınıfının kullanılabilirliğiyle ilgili sorunlar yaşamaya da devam edeceğiz.”

diyor. Greyson sözlerine şunları ekliyor;

Hamburger almak ya da kiramızı ödemek için kripto paraları kullanabildiğimiz daha çok fırsat bulana kadar değerler sürekli artacaktır. Bu işin gerçekten daha çok başındayız.”

Ana akım medya, Bitcoin fiyatının sıfıra doğru düşüşe geçtiğini söylese de, 2018 yılında Bitcoin’in ve diğer kripto paraların yükselişlerini sürdüreceğine inanan bir çok kişi var. Bu görüşlere bakıldığında 2018, geçen yıl olduğu gibi kripto paraların yılı olacak.

Kaynak: news.bitcoin.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?