Bitcoin, zirveden %85 indirimle taban oluşturacak

0

Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano, Bitcoin’in zirve seviyesinden yüzde 85 oranında aşağı ineceğini iddia etti.

Yatırım şirketi Morgan Creek Digital’in kurucusu olan Anthony Pompliano, bugün CNBC’ye verdiği demeçte Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden %85 aşağı ineceğine inandığını söyledi. Pomliano, bu tahminini kripto para piyasasındaki deneyimlerine dayandırdığını belirterek bir numaralı kripto paranın 3,000 dolar civarına inmesini beklediğini aktardı.

Pompliano ayrıca Bitcoin‘in aşırı değerlendiği görüşünde olduğunu ifade etti ve şimdi sağlıklı bir düzeltme yaşadığını öne sürdü.

Pompliano, “Bitcoin 17 Aralık’ta aşırı değerlendi ve bu yıl alıcılardan daha fazla satıcı var. Bu yüzden fiyat düşüyor. Ama hatırlamanız gereken üç şey var. Birincisi, bu bir işlem mutabakatı katmanı. Dünyanın en güvenlisi. Değeri sıfır olamaz. İkincisi, son on yılda en iyi performansı gösteren varlık sınıfı. En uzun boğa koşusunda S&P, Dow ve Nasdaq’tan daha iyi bir performans gösterdi. Ayrıca bu süre zarfında iki %80’lik düşüş yaşadı ama hala son iki yılda yüzde 400’ün üzerinde. Ve üçüncü şey, bunun tamamı bireysel yatırımcılar tarafından yapıldı.”

Programda yer alan bir başka yorumcu, Bitcoin balonunun Lale Balonu’ndan neden farklı bir sonuca sahip olacağını sordu. Bu konuda hakkında Pompliano şöyle dedi:

“2017 yılında tüm alıcılar bireyseldi, doğru mu? Ve şimdi 2018’de fiyat düştükçe gördüğünüz şey kurumların gelmeye başladığı. Ayrıca fazla dillendirilmeyen şeylerden biri de bu kurumların çoğunun borsada alım yapmaması. Şeffaflık ve hakkında öngörümüzün olmadığı OTC piyasasından satın alıyorlar. Böylece piyasanın bu bireysel yatırımcılardan temizlendiğini gördüğünüzü düşünüyorum.”

Morgan Creek, büyük kurumsal müşterilerin Bitcoin, Ethereum ve sayısız dijital varlıklara rahat bir şekilde yatırım yapmalarını sağlayan Bitwise Asset Management ile Dijital Varlık Endeks Fonu adı verilen bir ortaklığa sahip.


Haber: CCN

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?