Bitcoin Balinaları, “bekle ve gör” Aşamasından Çıkıyor!

0

Kripto para borsası Kraken, yeni raporunda, son zamanlarda 1000 ila 10,000 BTC bulunan cüzdan sayısında artış yaşandığını ortaya koydu.

Bu sayının Ocak ayının sonlarından itibaren artmaya başladığını vurgulayan borsa, “Bu, 1000 – 10,000 BTC kohortu arasındaki duyarlılığın yeni bir birikim aşamasına geçmeye başladığı anlamına gelebilir.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan raporda, geçen ay boyunca 1000 ila 10,000 BTC’li cüzdanlar “bekle ve gör” aşamasından çıkarken 10 ila 100 BTC’ye sahip cüzdanların da “birikim” aşamasında olduğu kaydedildi.

Ayrıca Kraken; altın, petrol ve ABD tahvilleri ile daha güçlü 1 aylık korelasyonların İran-AB çatışması ve korona virüsünün Bitcoin’i de etkilediğini gösterdiğini, bunun da lider kripto paranın geleneksel riskli finansal varlıklara alternatif bir varlık olarak olgunlaşmaya devam ettiği fikrini desteklediğini belirtiyor.

Son olarak borsa, Ocak ayında duyarlılık ve açık pozisyonlarda görülen değişimlerin önümüzdeki hafta veya aylarda daha fazla volatilitenin belirtisi olduğunu öne sürüyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?