Bisiklet Sürerek Kripto Para Madenciliği Yapmak İster Misiniz?

0

Kripto para madenciliği için her geçen gün yenilikçi çözümler üretilmeye çalışılıyor. Son trend ise kripto para madenciliği yapabilmek için bisiklet binmek…

Bu yöntem oldukça yenilikçi olsa da biraz garip karşılanabilir…

Alphr tarafından hazırlanan bir rapora göre, İngiltere merkezli bisiklet üreticisi 50cycles, kripto para birimi madenciliği için pedal gücü kullanan elektronik bir bisiklet oluşturdu. Şu anda bisiklet LoyalCoin madenciliği yapıyor ve iddiaya göre 1000 mil başına yaklaşık 20 Euro kazanç getiriyor. Kullanıcı yaklaşık 15 km/saat’lik bir hızla 107 saat pedal çevirirse 1000 mil’e ulaşıyor. Yani 20 Euro kazanmak için dört tam gün bisiklet sürmek gerekiyor.

Tabii 20 Euro kazanmanın yanı sıra yukarıda belirtilen hızla kullanıldığında bisikletin saatte ortalama olarak 650 kalori yaktığını düşünürsek 107 saat sonunda 69.550 kalori yakmış olursunuz.

Peki, buna değer mi? Muhtemelen değmez… Ancak girişimin arkasındaki teknolojinin iyi olduğunu da kabul etmek gerekiyor…

Ayrıca Toba olarak adlandırılan bisiklet, bir telefon uygulaması ile eşleşerek kullanıcılara ne kadar LoyalCoin çıkardıklarını da başarılı bir şekilde gösteriyor.

50cycles’in kurucusu Scott Snaith ise bu yeni bisikletleri ile ilgili şu yorumu yapıyor:

Şimdilik müşterilerimizi ödüllendirmek için LoyalCoin ile çalışıyoruz. Ancak hedefimiz Toba bisikletlerinin kendi para birimine sahip olması… Toba, geleceğin para birimlerinden biri olacak ve bu bisikletleri kullananlar bizim büyümemizin ayrılmaz bir parçası olacak. Bu teknolojiyi geliştikçe müşterilerimizin de kendi bisikletleriyle ödüller kazanma konusunda daha çok heyecanlı olacaklarını düşünüyoruz.

Bu bisikletleri, Blockchain teknolojisinin ve kripto paraların herhangi bir şeye nasıl kolayca entegre edilebileceğinin güzel bir örneği olarak görebiliriz.


Kaynak: Cryptodaily

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?