Binance Türk Lirası işlem çiftlerini açıkladı.

0

Türkiye pazarına oldukça hızlı bir giriş yapan Binance, CEO Changpeng Zhao tarafından yapılan duyuruda Türkiye içerisindeki kullanıcılara Türk Lirası ile kripto para birimi alma imkanı sunulacağını açıklamıştı.

Binance’in bu hizmeti sunmak için Türk bir kripto para borsasını satın alacağı söylentileri dolanırken borsa bombayı patlattı ve Papara ile ortaklık imzaladıklarını, alımların buradan yapılacağını belirtti. Duyuruya ve Türk Lirası’nın kesinleşmesine rağmen borsa tarafından hangi kripto para işlem çiftlerinin sunulacağı bugüne kadar açıklanmamıştı.

Binance resmi Twitter hesabından yapılan yeni bir açıklamada, Türk Lirası işlem çiftlerinin bugün TSİ 13.00 itibariyle işleme açılacağı ve toplamda üç seçeneğin olduğu vurgulandı.

Binance, Türk Borsaları İçin Tehlikeli Mi?

 BTC/TRY, BUSD/TRY ve BNB/TRY ile şu an için oldukça kısıtlı işlem çiftleri sunan Binance’in, sunduğu komisyon oranları ile nasıl bir Bitcoin (BTC) hacmine ulaşacağı merak ediliyor.

Binance gibi küresel bir devin Türk kripto para sektörüne giriş yapması kesinlikle yerli borsalar için bir tehdit oluşturmakta. Ancak yine de sunulan komisyon oranlarının diğer borsalardan fazla olması ve diğer etmenler, Binance’in Türkiye içerisindeki varlığını hızlı bir şekilde güçlendirmesini zorlaştırabilir.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?