Ayı piyasası devam edebilir ama 2 yıldan daha fazla değil

0

Dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği şirketi Bitmain’in kurucu ortağı Jihan Wu, ayı piyasasının devam edebileceğini fakat iki yıldan daha uzun sürmeyeceğini söyledi.

Bitcoin ABC’nin güçlü destekçisi ve Bitmain‘in kurucu ortağı Jihan Wu, Nikkei ile CNBC tarafından düzenlenen Tokyo’daki “Future of Money” etkinliğinde Bitcoin Cash ve madenciliğin geleceğine olan güvenini vurguladı.

Bitcoin ABC ve Bitcoin SV tarafları arasındaki savaş nedeniyle BCH’nin geleceği belirsiz. Bununla birlikte Wu, hala Bitcoin ABC’nin topluluk tarafından yönlendirildiği gerekçesiyle gelecekte daha kapsamlı ve daha başarılı olacağına inanıyor. Wu ayrıca son karmaşaya karşın BCH’nin geleceğine büyük bir güven duyduğunu ifade etti.

Wu ek olarak şöyle dedi:

“Benim nacizane görüşüme göre Craig Wright, BCH’ye yüzde 51 saldırısı girişiminde bulundu… Bitcoin SV’nin hata dolu kodunu yazan sadece iki geliştiricisi var.”

Bitmain’in kurucu ortağı Wright’ın kaosun sorumluğunu üstlenmesi ve hiç kimsenin topluluğu zorla ele geçirmeye çalışmaması gerektiğini söyledi.

Panelin moderatörü, Wu’ya madencilik sisteminin enerji problemlerini sordu. Wu, bu soruyu şöyle yanıtladı:

“Mevcut bankacılık sektöründe çok sayıda bilgisayar kullanılıyor ve bunlar çok fazla enerji tüketiyorlar… İnsan toplumu, para ile çalışmak zorunda… bir piyasaya ihtiyaç var. Yani hepsi bir amaca hizmet ediyor.”

Bu arada Wu, geliştiricilerin enerji tasarrufuna odaklanan algoritmalar ve bazı daha verimli cihazlar gibi yöntemlerle enerji kullanımını optimize etmeye çalıştıklarını da ekledi.

Bitmain’in kurucu ortağı, son olarak kripto para piyasasının geleceğine dair ne düşündüğünü de açıkladı ve ayı piyasasının devam edebileceğini fakat iki yıldan uzun sürmeyeceğini söyledi.


Haber: 8BTC

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?