“2018’in ‘olgun’ kripto para piyasası daha fazla yatırım çekecek”

0

Analist Adrian Lai, 2018 yılında kripto para piyasasının olgunlaşacağını ve özellikle kurumsal yatırımcılar arasında ticaret hacmini artıracağını söyledi.

Hong Kong merkezli kripto para yatırım firması Orichal Partners’ın kurucu ortağı ve analist Adrian Lai, 2018 yılında kripto para piyasasının olgunlaşacağını ve özellikle kurumsal yatırımcılar arasında ticaret hacmini artıracağını söyledi.

Lai, kripto para piyasasının 2018’in başlarındaki şaşırtıcı volatiliteyi yasal gözetim ve kurumsal yatırımın eksikliğine bağladı ancak geleceğe dönük olarak oldukça iyimser bir tavır takındı:

“Ragülatörler, kripto paranın gelişiminin engellemiyor, sektörün olgunlaşmasına yardımcı olacak piyasayı daha iyi düzenlemeye çalışıyorlar (…) Düzenlemeler netleşirse büyük fonlar daha fazla güvence verecek ve önemli bir sermaye akışı olacaktır.”

2018 yılı kripto para düzenlemeleri için şimdiye kadar hızlı bir yıl oldu. ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), Şubat ayındaki duruşmalarını kripto para düzenlemelerine ayırdı.

ABD, Japonya ve Güney Kore şu anda vergi çerçeveleriyle birlikte Blockchain, kripto paralar, ICO’lar ve kripto para borsalarına ilişkin çeşitli düzenleme çalışmaları yürütüyor.

Bunların yanı sıra 2018 yılında kurumsal şirketlerin Blockchain teknolojisi ve kripto paralara ilişkin yatırımları da artan bir ivme kazandı.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?