Yeni Terra Blockchain Lansmanı Cumartesi Gerçekleşmesi Bekleniyor

0

Bu hareket, Terra ekosistemini ve ilgili belirteçlerini yeniden canlandırmaya yardımcı olacak daha geniş bir planın bir parçasıdır.

Geliştiriciler Cuma günü yaptığı açıklamada , Terra‘nın yeni blok zincirinin Cumartesi günü piyasaya sürüleceğini ve ardından ekosistemi canlandırmak için daha geniş bir planın parçası olarak kullanıcılara yeni LUNA belirteçlerinin havadan gönderileceğini doğruladı.

Terra geliştiricileri Cuma sabahı bir tweet’te “Topluluk, yeni zincirin lansmanını koordine etmek için 24 saat çalışıyor” dedi. “Potansiyel değişikliğe bağlı olarak, Terra’nın 28 Mayıs 2022’de 06:00 UTC’de yayına girmesini bekliyoruz.”

Şu anda “Terra 2.0” olarak adlandırılan yeni blok zincirinin bir anlık görüntüsü, ağ doğrulayıcıları arasında %65 onay oranıyla yapılan bir oylamanın ardından bu haftanın başlarında gerçekleşti.

ABD doları sabitlenmiş bir sabit para olan LUNA ve TerraUSD (UST) sahipleri , önceki varlıklarına dayalı olarak kazanılmış bir şekilde yeni LUNA jetonlarını almaya hak kazanırlar. Bu, teorik olarak, eski sahiplerin yeni blok zincirinin kullanımını teşvik ederken, kaybettikleri yatırım değerlerinin bir kısmını geri kazanmalarına izin verecektir.

Örneğin, UST’nin ABD dolarından ayrılmadan önce 1 milyondan fazla LUNA veya UST’ye sahip cüzdanların, herhangi bir jeton almadan önce bir yıldan fazla beklemesi gerekecek ve ardından dört yıllık bir hak kazanma süresi olacak. Yeni jetonlar, mevcut kullanıcı cüzdanlarına otomatik olarak dağıtılacaktır.

Terra 2.0‘ın piyasaya sürülmesinden sonra “Terra Classic” olarak devam edecek olan mevcut blok zincirindeki popüler uygulamaların yeni blok zincirine geçmesi bekleniyor.

Ayrı olarak, Terra‘nın 1747’deki 1.388 milyar UST yakma önerisine ilişkin bir yönetim oylaması Perşembe günü geçti. Hareket, UST’nin arzını mevcut 11,28 milyar arzının yaklaşık %11’i kadar azalttı.

Terra‘nın UST jetonları, bu ayın başlarında jeton fiyatlarının 7 sente kadar düşmesine neden olan bir bankayı gördü. Bu, yatırımcılar arasında Terra ekosistemine olan güvenin kaybolmasına neden oldu, LUNA jetonlarının fiyatları neredeyse %100 düştü ve Terra tabanlı merkezi olmayan finans ( DeFi ) uygulamaları kilitli değerde 28 milyar doları aştı.

Kaynak: Coin Desk

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?