Twitter CEO’su Jack Dorsey: “Seni Seviyoruz Bitcoin”

0

Sosyal medya devi Twitter’ın ve Bitcoin destekli ödeme sağlayıcı Square’in kurucusu Jack Dorsey yaptığı son açıklamada, “Seni seviyoruz Bitcoin” ifadelerini kullandı.

2019 yılının ikinci çeyrek raporunun açıklanmasının ardından CEO, Bitcoin’in Cash App gelirleri üzerindeki büyük etkisine de dikkat çekti.

Ekonomik Güçlendirmenin Sağlanması

Cointelegraph’ın haberine göre, Dorsey yaptığı açıklamalarda Cash App ekosisteminin büyümeye devam ettiğini ve Bitcoin hariç 135 milyon dolar gelir elde ettiğini belirtiyor.

Sizlerle bu haberimizde paylaştığımız, 1 Ağustos tarihinde hissedarlara gönderilen 2. çeyrek raporuna göre, Cash App abonelik, hizmetler ve işlem bazlı gelirlerde 135 milyon dolar gelir elde etti. Ayrıca bundan ayrı olarak şaşırtıcı bir şekilde Bitcoin gelirleri 125 milyon dolar gösterildi.

Dolayısıyla şirketin Bitcoin gelirlerinin abonelik, hizmetler ve işlemler ile elde ettiği gelirden %92 daha fazla olduğu ortaya çıktı. Dorsey bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Seni seviyoruz Bitcoin… 3.5 milyon müşterinin Haziran ayında genellikle haftada birden fazla olmak üzere Cash Card kullandığını gördük. Cash App ekosistemi ekonomik olarak güçlenme amacımıza ulaşmak için inanılmaz bir yol haritasına sahipler.

Bitcoin Ödemeleri

Square ilk olarak 2017 Kasım’da yaptığı bir açıklamayla 3 milyondan fazla Square Cash Appmüşterisine Bitcoin ödeme seçeneğini sunacağını kamuoyuna duyurmuştu. Bu duyuruyla sadece 5 günde şirketin hisse senetleri 1 milyar dolara yükselmişti. Ayrıca şirket Şubat ayında Amerika’daki müşterileri için Bitcon ile daha fazla hizmet sunmaya başlayınca hisse senetlerinde bir kez daha büyük artış yaşanmıştı.

Öte yandan geçtiğimiz Kasım ayında yapılan açıklamalarda Square, önceki çeyrekte 37 milyon dolar olan Bitcoin gelirlerinin mevcut çeyrekte 43 milyon dolara ulaştığını belirtmişti.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?