Ripple Davasındaki Kritik Güncellemeden Sonra XRP %10 Yükseldi

0

Dijital Ödeme Şirketi Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasında devam eden yasal savaş sürecinde gelişme yaşanması ile birlikte XRP, fiyat olarak kendi kendine hareket etmeye başladı.New York’un Güney Bölgesi’ndeki bir mahkemede bulunan bir belge dosyasına göre, Bölge Yargıcı şirketin “adil ihbar savunması” kullanmasına izin verecek.

Başka bir deyişle, Ripple düzenleyici otoritenin XRP ve genel yardımlarının ABD yasalarını ihlal etme potansiyeli olduğunu bildirmeyerek, bu konuda tartışabilir. Daha önce Bitcoinist tarafından bildirildiği gibi, ödeme şirketi SEC’den belirteç teklifini istediğini iddia ediyor.

Ancak şirket, XRP ile ilgili düzenleyici netlik sağlayamadığını iddia ediyor. Ripple’ın savunmasını desteklemek için, yasal firma Perkins Coie’den şirketin token teklifinin yasallığı hakkında iki ayrı raporun kayıtları var.

2021 yılına kadar olan raporlar, Ripple’ın satışlardan önce yasal danışmanlık istediğini göstermeye çalışıyor. Rapor ayrıca, Ripple’ın iş modelini ABD Yasalarına uyumlu kalmak için değiştirdiğini bile göstermek için kullanılabilir. Ripple Genel Danışmanı Stuart Alderoy, bugünkü mahkeme kararıyla ilgili olarak şunları söyledi :

Bugünkü sipariş, SEC’in Ripple’a XRP dağıtımlarının – 2013’ten beri – menkul kıymetler yasası kapsamında yasaklanıp yasaklanmayacağı konusunda adil bir bildirimde bulunup bulunmadığı konusunda ciddi bir soru olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Yargıç, SEC’in Ripple’in adil bildirim savunmasını takip etmesini önleme girişimini reddettiğini görmek güzel. Burada güneşin SEC’in “uygulama yoluyla düzenleme” yaklaşımı üzerine batması daha da zorunludur.

XRP, Genel Piyasa Duyarlılığından Ayrılıyor

XRP topluluğu, düzenleyiciye karşı bir avantaj sağlayacağını düşündükleri için son mahkeme kararını kutladı. Bu gelişme hakkında yorum yapan hukuk uzmanı Jeremy Hogan , şu yorumu yaptı :

Bu hafta Ripple v. SEC davasında bekleyen kararlar üzerinde çalıştığınızı biliyorum. Kendim ve diğer ilgili taraflar adına, mümkünse bu kararları BUGÜN almak istiyoruz (…). BOOM! (Ve ben bu terimi hafife almıyorum) SEC’in Adil Uyarı Savunmasını Önerme Hareketi REDDEDİLDİ. Bu benim beklediğim kişi. ŞİMDİ ise SEC’in kaybedecek bir şeyi var.

Bu son gelişmelerin bir sonucu olarak, XRP daha düşük zaman dilimlerinde bir yükseliş trendinde işlem görüyor. Kripto para birimi, uzun bir aradan sonra hızla piyasa değerine göre ilk 5’e yeniden girdi. Yukarıda bahsedilen uzmana göre önemli bir kazanım olsa da, hukuk mücadelesi hala devam ediyor.

Basın saatinden itibaren, XRP son 24 saatte %9.1 kârla 0.80 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri açısından üçüncü sırada yer alan kripto para birimi, yalnızca BTC ve ETH tarafından geride bırakıldı. Yerini geri alıp almayacağı görülmeye devam ediyor.

tradingview

Kaynak: Bitcoinist

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?