Milyarder İsimden İlginç İddia: Mevcut Bitcoin Yükselişi Bir Exit Pump Mı?

0

Calvin Ayre mevcut Bitcoin (BTC) yükselişi hakkında korkutucu bir iddiada bulundu.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün 7.000 direnç noktasını kırmayı başardı ve CoinMarketCap üzerinde 7.500 doları, Bitfinex kripto para borsasında ise 7.500 doların da üstündeki fiyat seviyesini gördü. Son birkaç haftadır yükselişini sürdüren BTC, 7.500 dolardan sonra düzeltme yaşadı ve 7.000 dolara geriledi. Neredeyse bütün altcoin’ler de BTC ile beraber yükselirken, büyük ihtimalle geçtiğimiz ay içerisinde yaşanan de-list sebebiyle Bitcoin Cash (BCH) hard fork’u olan Bitcoin SV (BSV) bu yükselişten nemalanma konusunda başarısız oldu.

Calvin Ayre: Bu Bir Exit Scam Olabilir

BSV’nin önde gelen isimlerinden olan milyarder Calvin Ayre ise, Bitcoin yükselişi hakkında hem ilginç hem de korkutan bir iddia ortaya attı.

Ayre’nin iddiasına göre mevcut Bitcoin fiyat yükselişi borsalar tarafından yapılmış bir exit pump, yani borsadaki bütün müşteri fonlarını alıp kayıplara karışmadan önce son bir fiyat yükseltme çabası olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise güvenli tek kripto para biriminin BSV olduğunu ve bunun çok yakın bir zamanda piyasa manipülasyonu odaklı delist saldırısına uğradığını ifade eden Ayre, topluluktan yine sert tepkiler aldı. Ayre bundan bir ay önce Vitalik Buterin ile girdiği tartışma nedeniyle de ciddi şekilde eleştirilmişti.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?